• Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
piątek, 30 marzec 2018 08:16

Marsz w górę tabeli

Napisał 

21 dni później niż planowano wznowią rozgrywki piłkarze trzecioligowej Avii. Żółto – niebiescy powinni mieć już za sobą starcia z Unią Tarnów, JKS Jarosław i Spartakusem Daleszyce. Wszystkie zostały odwołane przez złe warunki atmosferyczne. W tym tygodniu aura również nie rozpieszcza kibiców. Jeszcze wczoraj intensywnie padał śnieg, więc jest pewne, że murawa nie będzie w takim stanie, jak powinna. Grać jednak trzeba, bo brakuje wolnych terminów w ligowym kalendarzu.

Przed tygodniem świdniczanie, zamiast grać o punkty, zmierzyli się w sparingu ze Stalą Stalowa Wola. Na boisku drugoligowca zaprezentowali się bardzo dobrze, pokonując ekipę z Podkarpacia, 4:1. Gole strzelali: Damian Szpak, Krystian Mroczek, Dominik Maluga i Patryk Czułowski. - Zagraliśmy niezwykle skutecznie, wykorzystaliśmy praktycznie wszystkie sytuacje pod bramką Stali - mówił po spotkaniu Dominik Bednarczyk, trener Avii. Dobrze nastawione celowniki przydadzą się także w meczu przeciwko trzebinianom. Zespół Jerzego Kowalika notuje wiosenny falstart. W dwóch tegorocznych pojedynkach nie uzbierał choćby punktu. Obrona jedenastej drużyny tabeli jest dziurawa jak ser szwajcarski, przez 180 minut dała się zaskoczyć aż 9 razy (2:5 z Wólczanką Wólka Pełkińska, 0:4 z Orlętami Radzyń Podlaski). Formę świdniczan możemy jedynie oceniać przez pryzmat gier kontrolnych. Sebastian Orzędowski i spółka rozegrali aż trzynaście takich spotkań. Dziesięć wygrali, jedno zremisowali, ponieśli trzy porażki.

- Widać poprawę w naszej grze, w porównaniu do rundy jesiennej - ocenia Sebastian Orzędowski, kapitan dumy lotniczego miasta. - Jesteśmy bardziej cierpliwi na boisku, spokojniejsi w poczynaniach. W sparingach pokazaliśmy moc, ale pamiętajmy, że to tylko gry kontrolne. Praktycznie nie trenowaliśmy na naturalnej nawierzchni, a jeśli do tego dojdą kiepskie warunki pogodowe, to mecz z Trzebinią może rządzić się swoimi prawami. Na pewno nie zabraknie z naszej strony determinacji i walki. Chcemy tym spotkaniem rozpocząć marsz w górę tabeli. Sobotni przeciwnicy źle weszli w rundę wiosenną, ale nie należy ich przedwcześnie skreślać.

Zimą kadra żółto - niebieskich została solidnie wzmocniona, co zaostrzyło rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce. Właściwie tylko wąskie grono zawodników może czuć się pewnym tego, że w sobotę wybiegnie od pierwszej minuty na murawę stadionu przy ul. Sportowej 2. Należy do niego Mateusz Jarzynka. Dominik Bednarczyk zmienił mu pozycję, przestawiając ze środka na prawą obronę i to posunięcie okazało się celne. Na boisku musi jednak przebywać dwóch piłkarzy o statucie młodzieżowca, więc oprócz niego wystąpi ktoś z czwórki: Piotr Piotrowski, Sebastian Wrzesiński, Mateusz Lusiusz, Dawid Wójcik (Mateusz Wołos jest kontuzjowany). Największe szanse mają Piotrowski i Lusiusz. W ostatnich dniach zdecydowano także, kto będzie nosił opaskę kapitana. Pierwszym, podobnie jak jesienią został Sebastian Orzędowski, następni w kolejce są: Wojciech Białek, Sebastian Głaz i Karol Barański.

- Trudno przewidzieć skład na mecz z MKS Trzebinia - dodaje S. Orzędowski. - Każdy z nas pracuje na sto procent i liczy, że trener postawi właśnie na niego. Niezależnie kto pojawi się na placu gry, wierzę, że pomoże w odniesieniu zwycięstwa. I to okazałego.

Pojedynek MKS Avia Świdnik - MKS Trzebinia rozpocznie się w sobotę, 31 marca, o godz. 11.00. Wstęp na stadion miejski przy ul. Sportowej 2 jest bezpłatny.

Pozostałe pary 21. kolejki:

* Motor Lublin – Stal Rzeszów

* Resovia – Karpaty Krosno

* Podlasie – Unia Tarnów

* Podhale – JKS Jarosław

* KSZO – Spartakus Daleszyce

* Orlęta Radzyń – Soła Oświęcim

* Wólczanka – Wiślanie

* Chełmianka – Wisła Sandomierz

Najczęściej czytane