• Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
poniedziałek, 26 marzec 2018 14:29

Najlepsze w województwie

Napisał 

Cztery turnieje finałowe wyłoniły mistrzynie województwa w piłce siatkowej dziewcząt. Zostały nimi młodziczki MKS Avia Świdnik, które swój triumf przypieczętowały w niedzielnych zawodach, rozegranych w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7. Podopieczne Renaty Łapy awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Impreza odbędzie się pod koniec kwietnia.

Przed ostatnim turniejem świdniczanki zajmowały drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Złożyło się na to piąte miejsce wywalczone w Lublinie oraz drugie i pierwsze w Kraśniku. I to głównie z drużyną z Kraśnika rywalizowały o miano najlepszych na Lubelszczyźnie. Żółto – niebieskie już w grupie udowodniły, że są w dobrej dyspozycji. Wygrały, bez straty seta z MKS Chełm, TPS Lublin i Tomasovią II Tomaszów Lubelski. W półfinale natomiast uporały się z Salosem Lublin (2:0). Finał zmagań także toczył się pod dyktando gospodyń, które tego dnia nie oddały nikomu nawet jednej partii. W najważniejszym pojedynku turnieju okazały się lepsze od SKS Szóstki Biała Podlaska. W całym cyklu, za plecami świdniczanek znalazły się zespoły z Kraśnika i Białej Podlaskiej.

- Pierwsze miejsce w województwie traktuję w kategoriach dużego sukcesu - ocenia Renata Łapa, trenerka młodziczek Avii. - Mam niedoświadczony zespół, który jest w fazie budowy. Wiele zawodniczek jest młodsza od rywalek. Zwycięstwo dało im wiele powodów do radości i motywację do jeszcze cięższej pracy. Kilka z nich ma duży potencjał, by w przyszłości grać w siatkówkę na wysokim poziomie. Z jakimi nadziejami podchodzimy do rywalizacji w ćwierćfinale mistrzostw Polski? Od kilku lat jesteśmy najlepsi w województwie i mierzymy się z czołowymi zespołami w kraju. Jak zwykle damy z siebie wszystko i postaramy się powalczyć o półfinał. Uważam, że jest w naszym zasięgu.

Zanim drużyna ze Świdnika wystąpi w ćwierćfinale krajowego czempionatu czeka ją turniej towarzyski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Skład młodziczek MKS Avia Świdnik: Natalia Szkoła, Iga Barczewska, Wiktoria Wójcik, Nikola Kowalczyk, Julia Nierojewska, Zuzanna Osek, Kinga Romanowicz, Marta Adamczyk, Łucja Pawłowska, Natalia Piasecka, Karolina Bronisz, Wiktoria Fedorko

Najczęściej czytane