• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • Slajd Wirtualny Spacer
poniedziałek, 26 marzec 2018 10:42

Plan wykonany

Po pierwszym meczu play - off pomiędzy Avią Świdnik i KKS Kozienice bliżej awansu do kolejnej rundy są siatkarze żółto - niebieskich. Drużyna Sławomira Czarneckiego wygrała na wyjeździe 3:1 i postawiła duży krok na drodze do półfinału. Większa część spotkania z szóstym zespołem sezonu zasadniczego była wyrównana, dwa z czterech setów kończyły się na przewagi. Kolejne starcie obu ekip 7 kwietnia w Świdniku. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Szkoleniowiec Avii zaskoczył wszystkich jeszcze przed rozpoczęciem sobotniej potyczki. W wyjściowej szóstce wymienił dwóch podstawowych zawodników, w tym kapitana, Jakuba Guza, którego zastąpił Błażej Czarnecki. Spotkanie z kwadratu dla rezerwowych oglądał także Bartek Żywno, zastąpiony przez Wojciecha Kasiurę. W premierowej partii obie zmiany wyszły gościom na dobre, bo wygrali ją dosyć spokojnie, do 22. Problemy przyszły w kolejnej. KKS walczył z całych sił o doprowadzenie do remisu i poddał się dopiero w samej końcówce seta. Najbardziej zacięta była jednak trzecia odsłona widowiska. Trochę w tym „zasługi” świdniczan, którzy chociaż prowadzili 21:17, nie potrafili dobić przeciwników. Ekipa z Kozienic doprowadziła do remisu 24:24, a później przechyliła szalę na swoją korzyść, zwyciężając 28:26. Na szczęście dla Avii, nie sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, że kto nie wygrywa 3:0, prowadząc po dwóch setach, ten przegrywa 2:3. Jakub Guz i spółka rozgromili miejscowych w czwartej partii, pozwalając im na zdobycie zaledwie 14 „oczek”.

KKS Kozienice – Avia Świdnik 1:3 (22:25, 24:26, 28:26, 25:14)

Avia: Misztal, Kurek, Czarnecki, Kasiura, Machowicz, Kępka, Bonisławski (libero) oraz Guz, Żywno, Sajdak, Baranowski, Pigłowski, Gajosz, Bieńko

Pozostałe wyniki play – off:

Skórzani Skarżysko – Kamienna/SMS Kielce – Karpaty Krosno 0:3 (16:25, 22:25, 23:25)

RCS Radom – LKPS Politechnika Lublin 3:1 (25:19, 25:20, 20:25, 28:26)

Błękitni Ropczyce – Neobus Niebylec 1:3 (25:19, 23:25, 20:25, 22:25)