• Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
piątek, 23 marzec 2018 11:05

Faworyt jest jeden

Napisał 

O zbliżającym się starciu z KKS Kozienice w pierwszej rundzie play – off rozmawiamy ze Sławomirem Czarneckim, trenerem żółto – niebieskich.

* Cieszy się Pan, że los skojarzył Avię z drużyną z Kozienic?

Dopiero po rozegraniu obu spotkań z KKS będę mógł odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno nie boimy się rywali, optymistycznie podchodzimy do tej rywalizacji. Jesteśmy od nich mocniejsi sportowo. Po naszej stronie jest więcej atutów. Trzeba jednak pamiętać, że to play – offy, a one rządzą się swoimi prawami.

* Jakimi?

Miejsce zajęte w sezonie zasadniczym przestaje mieć znaczenie. Każdy zaczyna od zera. Kozienice osiągnęły podstawowy cel i awansowały do ósemki. Zeszło z nich ciśnienie.

* To może być niebezpieczne dla Pana zespołu. Avia na pewno czuje presję wyniku.

Pamiętamy jakie mamy cele na ten sezon. Nie spodziewam się spacerku z KKS. To może być zacięta rywalizacja. Przeciwnicy nie będą kalkulować, zaryzykują w wielu elementach gry. Do tego mogą prowokować przy siatce, próbować różnych gierek. W tym sezonie mierzyliśmy się z nimi dosyć często. Wygraliśmy dwa razy w lidze i w kilku sparingach. Wszystko jest więc w naszych rękach.

* W pierwszym meczu będą mogli wystąpić wszyscy zawodnicy żółto – niebieskich?

Nie jest tajemnicą, że kłopoty ze zdrowiem ma libero, Darek Bonisławski. Robimy co możemy, by był w jak najlepszej kondycji. To twardy zawodnik i kiedy trzeba, potrafi zacisnąć zęby. Po sezonie z pewnością czeka go dłuższa rehabilitacja. Reszta siatkarzy czuje się dobrze.

Najczęściej czytane