• Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
wtorek, 13 marzec 2018 09:44

Poker Team obronił tytuł

Napisał 
Poker Team obronił tytuł fot. Lokalny Przegląd Piłkarski

Trzydzieści dwa zespoły wzięły udział w dwunastej edycji Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju w Piłce Halowej. Najlepsi, podobnie jak przed rokiem, okazali się zawodnicy Poker Team Lublin, ale wynik nie był sprawą pierwszorzędną. Liczyła się pomoc dla Dawida Ptaka, szesnastolatka chorego na nowotwór układu krwiotwórczego. Podczas imprezy zebrano dla niego kilkanaście tysięcy złotych.

Na boisku, wspomniani „Hazardziści” przegrali tylko raz, w grupie, z Klastmedem (2:3). Nie przeszkodziło im to w awansie do fazy pucharowej. W 1/8 rozgrywek Erwin Sobiech i spółka rozprawili się z SMB Team (3:0), w ćwierćfinale, po rzutach karnych, okazali się lepsi od ETW. Zacięty był także ich pojedynek półfinałowy. Jeszcze na minutę przed końcem czasu gry, Poker remisował, 1:1 z Dywanami Łuszczów. Niepotrzebny faul Mateusza Zawiślaka na jednym z graczy z Lublina dał późniejszym triumfatorom przedłużony rzut karny. Jego skutecznym egzekutorem okazał się Łukasz Sobiech. Chwilę później wynik potyczki ustalił Piotr Baran. W drugim meczu półfinałowym Solidarność PZL zmierzyła się z Soft Bait Systems. W regulaminowym czasie gry padł rezultat 1:1, choć to ci pierwsi byli stroną dominującą. Rzuty karne lepiej jednak egzekwowali rywale i oni otrzymali przepustkę do najważniejszego spotkania turnieju. W nim Poker Team Lublin szybko pokazał, że nie ma sobie równych, prowadząc do przerwy 2:0. Po zmianie stron dołożył jednego gola i mógł cieszyć się z obronionego tytułu. Trzecie miejsce wywalczyły Dywany Łuszczów.

- Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie – mówi Artur Banasik, organizator przedsięwzięcia. – Na boisku oglądaliśmy wielu piłkarzy z ligową przeszłością, jak chociażby Grzegorz Bronowicki czy Łukasz Mierzejewski. Walka o zdrowie Dawida trwa nadal. Zebraliśmy około 15 tys. zł, ale ta kwota zapewne wzrośnie. Oprócz tego udało nam się zorganizować około 400 kg karmy dla zwierząt, która trafi do schroniska w Lublinie.

Najlepszym piłkarzem imprezy wybrano Erwina Sobiecha (Poker Team), bramkarzem Arkadiusza Kowalczyka (Dywany Łuszczów), a królem strzelców został Piotr Michoński (Zamkowo, 11 goli).

Poker Team Lublin: Robert Susz, Paweł Bielak, Piotr Baran, Michał Bloch, Grzegorz Kamiński, Bartosz Nogas, Łukasz Sobiech, Erwin Sobiech, Wojciech Krzymowski, Michał Rycerz.

Najczęściej czytane