• Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
piątek, 09 marzec 2018 11:02

Inauguracja się opóźni

Napisał 

Na początku tygodnia stało się jasne, że piłkarze Avii nie zainaugurują w weekend rundy wiosennej. Zamiast pojedynku o punkty z Unią Tarnów zagrają towarzysko. Ze sportowego punktu widzenia decyzja o odwołaniu kolejki (gra tylko Motor z Podhalem) jest słuszna, bo na większości boisk po prostu nie da się prosto kopnąć piłki. Najbardziej jednak szkoda nas, kibiców, którzy stęsknili się za rywalizacją na trzecioligowym poziomie.

Poszukajmy jednak zalet takiego rozwiązania. Są przynajmniej dwie. Po pierwsze żółto – niebiescy rozpoczną batalię o utrzymanie od spotkania przed własną publicznością. To ważne i daje dodatkowy atut w próbie zdobycia kompletu punktów. Rywalem świdniczan, o ile następna kolejka również nie zostanie przełożona, będzie ostatni w stawce, JKS Jarosław. To wymarzony przeciwnik na rozpoczęcie rywalizacji. Po drugie, Dominik Bednarczyk, trener Avii, może mieć szersze pole manewru jeśli chodzi o zestawienie pierwszej jedenastki. Nie wszyscy zawodnicy są w pełni sił, a dodatkowy tydzień może wystarczyć na ich odzyskanie. Chodzi tu głównie o Damiana Szpaka i Kacpra Drelicha, nowe twarze w ekipie z lotniczego miasta.

- Odłożenie inauguracji pozwoli na osiągnięcie przez tych graczy stuprocentowej dyspozycji – mówi Tomasz Bednaruk, asystent Dominika Bednarczyka. – To, jak również fakt, że zaczniemy spotkaniem u siebie, daje powody do zadowolenia. Z drugiej strony jednak ostatnie sparingi pokazują, że zespół jest w dobrej formie. Zawodnicy czują głód gry, chcieliby jak najszybciej wystąpić w spotkaniu o ligową stawkę. Jestem przekonany, że z ekipą z Jarosławia dadzą z siebie wszystko, by zdobyć komplet punktów. Pierwsze mecze po przerwie zimowej zawsze są dużą zagadką. Nie wiemy do końca na co stać przeciwników, którzy poważnie przemeblowali skład. Skupiamy się jednak na sobie i na tym, by jak najlepiej przygotować się do starcia z JKS.

Sobotnim przeciwnikiem świdniczan w meczu sparingowym będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie odbędzie się w samo południe, na boisku rywala.

Najczęściej czytane