Wydrukuj tę stronę
środa, 21 luty 2018 11:27

Przetarcie przed ligą

Na tydzień przed wznowieniem drugoligowych rozgrywek, siatkarze z lotniczego miasta udali się do Kozienic, by zagrać w turnieju towarzyskim. Jakub Guz i spółka zmierzyli się z gospodarzami z KKS oraz RCS Radom. Oba pojedynki wygrali, tracąc przy tym zaledwie jednego seta. W sobotę żółto – niebiescy pojadą na starcie z ostatnimi w tabeli Skórzanymi Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce.

W Kozienicach zabrakło trzech zawodników. Kontuzje wykluczyły z gry Dariusza Bonisławskiego i Michała Baranowskiego, sprawy osobiste zatrzymały w Świdniku Macieja Sajdaka. Pomimo tych osłabieni świdniczanie nie mieli kłopotów z wygraniem II Memoriału Tomasza Sadury. W obu spotkaniach zdominowali przeciwników.

- Turniej oceniam bardzo pozytywnie – mówi Sławomir Czarnecki, trener Avii. – Dobrze, że w nim wystąpiliśmy zanim wrócimy do walki o ligowe punkty. Dzięki temu mogliśmy wrócić do rytmu meczowego. Po długiej przerwie, dwa pełne mecze rozegrał Rafał Kępka. Liczymy na niego w dalszej części sezonu. Jeśli chodzi o kontuzjowanych Darka Bonisławskieo i Michała Baranowskiego, pierwszy z nich powinien być do dyspozycji już za kilka dni, a drugi, mniej więcej za dwa tygodnie.

Absencje wspomnianej dwójki nie powinny pokrzyżować planów żółto – niebieskich, których w starciu ze Skórzanymi interesują wyłącznie trzy punkty. Nie może być inaczej, skoro na boisku zmierzą się wicelider tabeli i drużyna zamykająca stawkę. W pierwszym pojedynku, który odbył się w Świdniku gospodarze wygrali pewnie, 3:0.

MKS Avia Świdnik – RCS Radom 3:1

MKS Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:0

Skład żółto – niebieskich: Misztal, Pigłowski, Kurek, Guz, Czarnecki, Kasiura, Żywno, Gajosz, Machowicz, Kępka, Bieńko