• Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
czwartek, 15 luty 2018 14:09

Pojadą do Kozienic

Napisał 

W ostatnim czasie siatkarze Avii częściej mają wolne niż rozgrywają mecze ligowe. Drużyna Sławomira Czarneckiego spędzi przerwę w zmaganiach na turnieju w Kozienicach, podczas którego zmierzy się z gospodarzami i RCS Radom. – Szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymają wszyscy zawodnicy, będący do naszej dyspozycji – mówi Piotr Maj, drugi trener zespołu.

Żółto – niebiescy ostatni raz wystąpili w lidze 27 stycznia, w Radomiu przeciwko RCS. Przegrali wówczas dosyć niespodziewanie, 2:3. Od tamtego czasu skupiają się wyłącznie na treningach. Tak długa przerwa, z pewnością nie jest dobra dla zespołu.

- Przede wszystkim trudno utrzymać formę poszczególnych zawodników – dodaje P. Maj. – Przygotowania są szarpane, przez co łatwo zgubić rytm meczowy. Turniejem w Kozienicach postaramy się choćby w niewielkim stopniu przywrócić pierwiastek rywalizacji. Wynik oczywiście nie będzie najważniejszy, bo skupimy się na określonych założeniach taktycznych.

Nie wiadomo jeszcze czy w sobotę do dyspozycji trenerów będzie Dariusz Bonisławski. Libero Avii wciąż narzeka na uraz kolana. Jego brak był szczególnie widoczny w starciu z RCS Radom. Zastępujący go Andrzej Bieńko nie do końca radził sobie w obronie, więc na jego pozycję przesunięto Jakuba Guza. Niewykluczone, że podczas sparingów znów ćwiczony będzie ten element.

- Czekamy na powrót Darka, ale nie chcemy tego niepotrzebnie przyspieszać – kończy P. Maj. – Musimy go jakoś zastąpić. Pierwszym wyborem jest Andrzej Bieńko i zobaczymy jak poradzi sobie w sobotnich spotkaniach.

Turniej w Kozienicach będzie się odbywał według formuły każdy z każdym, do trzech wygranych setów. Do zmagań w lidze świdniczanie wrócą 24 lutego. Wyjadą wówczas na starcie ze Skórzanymi Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce. Tydzień później podejmą lidera tabeli, Karpaty Krosno.

Najczęściej czytane