• rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
wtorek, 13 luty 2018 13:04

Pierwszy raz jako MKS

Napisał 

Pięciu pięściarzy Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik wystąpiło w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego i Turnieju Ziemi Lubelskiej. Swój start najlepiej będzie wspominał Bartek Prus, który wywalczył złoto w kategorii kadet 81 kg. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Dawid Włoszek (junior 64 kg). Świdniczanin startował w najsilniej obsadzonej grupie i musiał zaczynać zmagania już od ćwierćfinału.

Prus, co ciekawe, walczył z zawodnikiem Gwarka Łęczna, ważącym aż 97 kg. Nie przeszkodziło mu to w odniesieniu spokojnego zwycięstwa. Reprezentant żółto – niebieskich wypunktował rywala 3:0. Dawid Włoszek, w pierwszym starciu, zdeklasował przeciwnika z Berej Boxing Lublin, pokonując go przez techniczny nokaut. W półfinale musiał jednak uznać wyższość Jana Dąbrowskiego z PACO Lublin i ostateczni został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Zwycięstwem boksera MKS Avia zakończyło się jeszcze jedno starcie. W kategorii młodzik 50 kg, Igor Gołofit nie dał szans rywalowi z Białegostoku. Dla młodego świdniczanina to był debiut na tak dużej imprezie.

- Dawid Włoszek miał najtrudniejsze zadanie, ponieważ rywalizował w najmocniej obsadzonej kategorii – komentuje Marcin Żelechowski, trener pięściarzy Avii. – W półfinale przegrał, trochę na własne życzenie, bo zabrakło mu zdecydowania. Ogólnie jednak jestem zadowolony z tego, co pokazali moi podopieczni. Mam nadzieję, że zebrali kolejne, cenne doświadczenia.

W pozostałych walkach żółto – niebieskich Igor Włoszek nie sprostał zawodnikowi PACO Lublin w kategorii kadet 57 kg, a Mateusz Drogomirecki (junior 81 kg) okazał się słabszy od reprezentanta Gwarka Łęczna.

 

Najczęściej czytane