• Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Repertuar
środa, 07 luty 2018 10:10

Pięściarze oficjalnie w MKS

Napisał 

To, o czym mówiło się od kilku miesięcy zostało wczoraj oficjalnie sformalizowane. Do Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik dołączyła trzecia sekcja. Od teraz w żółto – niebieskiej rodzinie są także pięściarze. Władze GPTB Avia, działającego przez lata w ramach stowarzyszenia, podpisały w siedzibie klubu stosowne dokumenty. Jak zgodnie przyznają obie strony, to otwarcie nowego rozdziału w historii świdnickiego boksu.

Pięściarze spod znaku Avii przez wiele lat byli sportową wizytówką Świdnika. To tu przekuto talent wielu z nich w medale mistrzostw Polski i Europy. W ostatnim czasie sekcja zajmowała się już jednak wyłącznie szkoleniem dzieci i młodzieży. Zajęli się tym pasjonaci, którzy nie chcieli, by bokserska Avia całkowicie zniknęła ze sportowej mapy Polski. Dziś ich nadzieja na lepsze jutro zostaje poparta konkretnym argumentem. Wejście w struktury Miejskiego Klubu Sportowego oznacza przede wszystkim stabilizację finansową i organizacyjną oraz realne perspektywy rozwoju.

- Dołączyła do nas jedna z najbardziej zasłużonych sekcji w historii lotniczego miasta - zaznacza Łukasz Reszka, prezes MKS Avia. - Cieszymy się i zrobimy wszystko, by jak najszybciej nawiązała do czasów największej świetności. Krok po kroku odbudowujemy dawną wielkość Avii. Chcemy, by dołączyły do nas kolejne grupy sportowców. To wyraźnie pokazuje, że władze miasta, naszego strategicznego sponsora, nie zapominają jak ważna dla świdniczan jest Avia.

- Dla nas to przede wszystkim nadzieja na normalność - dodaje Marcin Żelechowski, trener pięściarzy Avii. - Od teraz może być już tylko lepiej. Oczekiwaliśmy na ten moment. Przed nami wiele pracy, począwszy od stworzenia odpowiedniej bazy treningowej, po zachęcenie młodych ludzi do trenowania boksu. W Świdniku nie brakuje talentów. Trzeba im jedynie stworzyć odpowiednie warunki.

Najczęściej czytane