Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 29 styczeń 2018 12:41

Postawili się Górnikowi

Napisał 

Avia prowadziła do przerwy w sparingu z Górnikiem Łęczna, ale ostatecznie przegrała z pierwszoligowcem. Podopieczni Dominika Bednarczyka, momentami grali jednak jak równy z równym.

Mogli się podobać szczególnie w pierwszej połowie. Kilka razy stworzyli zagrożenie pod bramką łęcznian, ale gola zdobyli po stałym fragmencie gry. W 42 min. Wojciech Białek chciał dokładnie dośrodkować w szesnastkę gości, a futbolówka minęła wszystkich zawodników i wpadła do bramki obok zaskoczonego Sergiusza Prusaka.

Po zmianie stron na murawie zameldowało się wielu zawodników rezerwowych oraz z drugiego zespołu. Inicjatywę przejął Górnik i udało mu się dwa razy pokonać Piotra Piotrowskiego. Pierwsza bramka padła w wyniku nieporozumienia bramkarza żółto – niebieskich z Mateuszem Jarzynką, co skrzętnie wykorzystał Dariusz Jarecki. Wynik sparingu ustalił natomiast testowany przez łęcznian Jurij Wereszczak. Ukrainiec pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Roberta Kazubskiego na jednym z rywali.

Avia Świdnik - Górnik Łęczna 1:2 (1:0)

Białek (43’) - Jarecki (59’), Wereszczak (81’ z rzutu karnego)

Avia Świdnik: Wójcicki (46’ Piotrowski), zawodnik testowany (46’ Kazubski), Jarzynka (76’ Wójcik), Kołodziej (46’ Czułowski), Barański (46’ Starok), Maluga (46’ Wrzesiński), Szymala (70’ Radziewicz), Orzędowski (46’ zawodnik testowany), zawodnik testowany (76’ Różycki), Nowak (46’ Mroczek), Białek (46’ Wołos)

Galeria