Wydrukuj tę stronę
wtorek, 23 styczeń 2018 11:05

Wygrana da przepustkę

Napisał 

W najbliższą środę i czwartek trzeba mocno trzymać kciuki za młode zespoły Avii Świdnik. Drużyny z roczników 2006 i 2007 staną do walki o awans do turnieju finałowego rozgrywek o puchar prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zwycięzcy zmagań trafią do grona szesnastu najlepszych ekip w kraju.

Pierwsi do boju ruszą chłopcy trenowani przez Karola Falentę. W środę, w hali sportowej w Piaskach, zmierzą się z Motorem Lublin, BKS Lublin, Lublinianką, UKS Jedynką Krasnystaw i Górnikiem Łęczna. Ustalono system gry każdy z każdym, po 15 min. na każde spotkanie, w którym na boisku będzie przebywało czterech zawodników z pola plus bramkarz. Największe szanse na zwycięstwo daje się Lubliniance.

- Na pewno nie jedziemy do Piask w roli faworyta - mówi Karol Falenta, trener Avii 2006. – Nie oznacza to jednak, że nie możemy pokusić się o wygraną. Już wcześniej udawało nam się pokonywać tych rywali. Wiele będzie zależało od dyspozycji dnia i nastawienia. Sam udział w turnieju jest dla nas dużym wyróżnieniem.

Dzień później o przepustkę do rozgrywek centralnych będą się biły zespoły z rocznika 2007 (na zdjęciu). Gospodarzem imprezy wybrano Świdnik, a konkretnie Szkołę Podstawową nr 7. To właśnie tu zobaczymy w akcji młodych adeptów futbolu z OZPN Zamość I, OZPN Zamość II, BKS Lublin, Motoru Lublin oraz AP TOP-54 Biała Podlaska. Żółto – niebieskich w turnieju poprowadzi Jacek Czerniakowski.

- Trudno mi cokolwiek powiedzieć o poziomie, jaki prezentują zespoły z Zamościa i Białej Podlaskiej - komentuje J. Czerniakowski. - Nie mieliśmy okazji się z nimi zmierzyć. Domyślam się jedynie, że to mocne ekipy. Podobnie zresztą jak te z Lublina. Musimy dać z siebie wszystko, walczyć i pokazać to, co w naszym wykonaniu najlepsze. Wprawdzie chłopcy wolą grać na naturalnych boiskach, ale mam nadzieję, że w hali też sobie poradzą.

Początek świdnickich rozgrywek o godz. 10.00.