Pierwsze testy i sparing - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 19 styczeń 2018 08:34

Pierwsze testy i sparing

Napisał 

Pięciu nowych zawodników pojawiło się do tej pory na treningach Avii Świdnik. Trener Dominik Bednarczyk przygląda się dwóm napastnikom, dwóm pomocnikom i obrońcy. Chce sprowadzić przynajmniej po jednym piłkarzu do każdej z formacji. Przy ul. Sportowej ćwiczy, między innymi, Piotr Prędota, reprezentujący ostatnio barwy Stali Rzeszów.

Z klubem ze stolicy Podkarpacia jest jednak bliski rozwiązania umowy. Wtedy nic nie stanie na przeszkodzie, by trafił do lotniczego miasta. Popularny „Pietia” zna się z nowym opiekunem żółto – niebieskich jeszcze ze wspólnych występów w Stali. To ważny argument w kontekście ewentualnej przeprowadzki doświadczonego snajpera do Świdnika. Prędota nie narzeka bowiem na brak ofert. Jego usługami poważnie interesuje się Hetman Zamość, trenowany przez Jacka Ziarkowskiego. Mówi się też, że chętne widzianoby go w Chełmiance Chełm. Oprócz niego Bednarczyk sprawdza Damiana Szpaka (ostatnio bez klubu), Jarosława Milcza (poprosił o testy) oraz dwóch młodzieżowców. Jak zapowiada, na tym jednak nie koniec. W Świdniku, w najbliższym czasie pojawi się jeszcze kilku graczy.

Żółto – niebiescy cały okres przygotowawczy spędzą na własnych obiektach. Aktualnie, do ich dyspozycji jest boisko ze sztuczną nawierzchnią, hala sportowa oraz siłownia. Od czasu do czasu odbywają również zajęcia w terenie. Do sztabu szkoleniowego dołączył w tym tygodniu trener przygotowania fizycznego, Piotr Ściegienny. Będzie pracował z zespołem przez najbliższe tygodnie, ale jeśli współpraca ułoży się zgodnie z oczekiwaniami obu stron, zostanie na dłużej. Świdniczanie mają także zaplanowany obóz dochodzeniowy, który rozpocznie się w pierwszym lub drugim tygodniu ferii. Całość uzupełni odnowa biologiczna.

Już w sobotę Sebastian Orzędowski i spółka zmierzą się w pierwszym zimowym sparingu. Do Świdnika przyjedzie Granit Bychawa, prowadzony przez Łukasza Gieresza. Mecz kontrolny z piątym zespołem lubelskiej klasy okręgowej rozpocznie się o godz. 11.30, na sztucznym boisku.