Coraz lepiej to wygląda - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 15 styczeń 2018 09:02

Coraz lepiej to wygląda

Napisał 

Sporo dzieje się ostatnio w Świdniczance. Klub ma nowe władze, drużyna rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej w A-klasie, a blisko transferu jest zawodnik z trzecioligową przeszłością. Podopieczni Tomasza Króla mają już także wyznaczonych rywali w sparingach, które rozpoczną 28 stycznia, starciem z Sygnałem Lublin.

Prezesem klubu został Giuseppe Nigro, wiceprezesem Paweł Walczak, sekretarzem Radosław Pawłowski. W skład zarządu wchodzą jeszcze Kamil Plichta i Marceli Jaszczak. Zespół odbył pierwsze zajęcia 9 stycznia. Na razie ćwiczy pod okiem trenera przygotowania motorycznego, Piotra Ściegiennego, i raz na sztucznym boisku przy ul. Sportowej 2.

- Stopniowo zaczynamy wchodzić w zajęcia z obciążeniami - mówi Paweł Walczak. - Okres przygotowawczy jest długi. Zawodnicy i trener postarają się zadbać o jak najlepsze przygotowanie do rundy, a władze klubu o wzmocnienia. Bliski gry w Świdniczance jest napastnik, który występował, między innymi w Chełmiance Chełm i Avii Świdnik. Jeśli uda się go sprowadzić, znacząco wzmocnimy siłę ofensywną. Szeroka kadra to podstawa, jeśli myślimy o awansie do okręgówki.

Poniżej plan sparingów drużyny prowadzonej przez Tomasza Króla:

Świdniczanka – Sygnał Lublin (28 stycznia)

Świdniczanka – Trawena Trawniki (4 lutego)

Świdniczanka – Sokół Konopnica (10 lutego)

Świdniczanka – Agros Suchawa (18 lutego)

Świdniczanka – Frassati Fajsławice (25 lutego)

Świdniczanka – Granit Bychawa (3 marca)

Świdniczanka – Tur Milejów (11 marca)

Świdniczanka – Granica Dorohusk (17 lub 18 marca)