Piłkarze wracają do zajęć - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 05 styczeń 2018 09:19

Piłkarze wracają do zajęć

Napisał 

W najbliższy wtorek Dominik Bednarczyk poprowadzi pierwszy trening z zawodnikami Avii, rozpoczynając tym samym dwumiesięczne przygotowania do rundy wiosennej. Przed nowym opiekunem żółto – niebieskich niemałe wyzwanie. Musi jak najszybciej scementować zespół, by był gotowy do walki o utrzymanie w III lidze. Wiadomo już, że nie będzie miał do dyspozycji Mateusza Olszaka, Piotra Piekarskiego i Łukasza Młynarskiego, którzy odeszli lub w najbliższym czasie odejdą z klubu. Dobrą wiadomością jest natomiast przedłużenie kontraktów przez Wojciecha Białka i Roberta Kazubskiego.

Obaj mieli umowy ważne do końca roku. Szybko dogadali się z władzami MKS Avia i wiosną także będziemy ich oglądać w meczach przy ul. Sportowej 2. Żeby jednak sprostać wyzwaniu utrzymania w Świdniku trzeciej ligi trzeba wzmocnić drużynę przynajmniej kilkoma zawodnikami. Priorytetem jest sprowadzenie środkowego obrońcy, pomocnika i napastnika. Najlepiej doświadczonych i ogranych, przynajmniej na tym poziomie rozgrywkowym.

- Nie chcemy działać pochopnie i brać kogo popadnie – mówi Łukasz Reszka, sternik żółto – niebieskich. – Trener dostał od nas wolną rękę w poszukiwaniu nowych graczy. Przedstawił już kilka kandydatur. Niektóre wydają się bardzo ciekawe.

Niewykluczone więc, że już na wtorkowym treningu zobaczymy piłkarzy przymierzanych do Avii. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00, na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Świdniczanie zresztą cały okres przygotowawczy przepracują na własnych obiektach. Do ich dyspozycji będzie także siłownia i … trener od przygotowania motorycznego.

- Zatrudnimy go na cały okres przygotowawczy – dodaje Ł. Reszka. – Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już w poniedziałek będziemy mogli ogłosić jego nazwisko. To doświadczona osoba, która pracowała w kilku klubach z wyższych lig.

Świdniczanie mają także zaplanowane sparingi. Sebastian Orzędowski i spółka zmierzą się z siedmioma rywalami. Na początek z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna. Wśród przeciwników jest także drugoligowa Wisła Puławy. Pierwszy mecz kontrolny odbędzie się 27 stycznia, w Świdniku, a ostatni 24 lutego, w Puławach.

Plan sparingów Avii Świdnik:

Avia Świdnik - Granit Bychawa (20 stycznia)

Avia Świdnik – Górnik Łęczna (27 stycznia)

Avia Świdnik – Stal Kraśnik (3 lutego)

Avia Świdnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski (7 lutego)

Avia Świdnik – Sokół Sieniawa (10 lutego)

Avia Świdnik – Chełmianka Chełm (17 lutego)

Avia Świdnik – Alit Ożarów (21 lutego)

Wisła Puławy – Avia Świdnik (24 lutego)