Kto zdobędzie tytuł? - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 28 grudzień 2017 13:54

Kto zdobędzie tytuł?

Napisała 

Kapituła Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Świdnika Roku 2017 wyłoniła kandydatów do tytułu. Zostaną oni teraz poddani ocenie świdniczan. Wyniki głosowania poznamy 20 stycznia przyszłego roku, podczas II Świdnickiego Balu Sportu.

Głosować można wypełniając kupon, który znajdziemy w tygodniku Głos Świdnika, a następnie wrzucając go do urn, które znajdują się w Miejsko-Powia­towej Bibliotece Publicznej, a tak­że w holu kina Lot. Nowością w stosunku do ubie­głorocznego głosowania będzie możliwość oddania głosu drogą elektroniczną na stronie www.sportowyswidnik.pl.

Nieprzekra­czalnym terminem głosowania, obowiązującym również w przy­padku przesyłek listownych, jest 10 stycznia.

Pretendentami w poszczególnych kategoriach są:

Juniorzy:

Maciej Hołub - Członek lekkoatletycznej kadry narodowej młodzieżowców i juniorów w Groseto (Włochy) w sztafecie 4x400m mężczyzn w 2017 roku. Mistrz Polski juniorów w sztafecie 4x400m mężczyzn z Toruniu. Występuje w barwach AZS UMCS Lublin

Emil Krzykała - Pływak KP Avia Świdnik. Wicemistrz Polski juniorów na 200 m stylem dowolnym, brązowy medal na 400 m stylem dowolnym. I miejsce w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym na letnich Mistrzostwach Polski Juniorów. I miejsce na dystansach 100, 200, 400 m stylem dowolnym podczas Pucharu Polski, najlepszy pływak zawodów.

Adrianna Skowrytko - I i II miejsce na Mistrzostwach Polski w Taekwondo, I i II miejsce Mistrzostw Polski w kickboxingu, I, II i III miejsce na otwartych Mistrzostwach Europy w Taekwondo, II miejsce Moravia Open Taekwondo.

Seniorzy:

Marcin Gupta - I i II miejsce na Otwartych Mistrzostwach Europy w Taekwondo, 2x I miejsce w Polish Open Cup ITF, II i III miejsce Mistrzostw Polski w Taekwondo, II miejsce Otwartych Mistrzostw Szkocji w Taekwondo, I miejsce Międzynarodowego Pucharu Polski w Taekwondo. Zawodnik LKSW Dan w Świdniku.

Bartłomiej Misztal - Kapitan II-ligowej drużyny siatkarskiej MKS Avia Świdnik w ubiegłym sezonie. Wychowanek żółto-niebieskich, występujący na pozycji rozgrywającego.

Karol Serwin - Piętnasty tytuł Mistrza Polski w trialu rowerowym, zwycięzca Pucharu Polski, XIII miejsce Indywidualnych Mistrzostw Świata. Zawodnik Klubu Champion Świdnik.

Trenerzy:

Piotr Bernat - Główny trener LKSW Dan Świdnik. Jego zawodnicy zdobywali w 2017r. medale na Otwartych Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski, Moravia Open w Taekwondo oraz Mistrzostwach i Pucharze Polski w kickboxingu.

Jacek Czerniakowski - Wieloletni trener grup młodzieżowych MKS Avia Świdnik, wychowawca i nauczyciel młodych adeptów piłki nożnej.

Zdzisław Stypiński - Trener zawodników KP Avia Świdnik. W czasie jedenastoletniej pracy trenerskiej jego pływacy zdobyli 82 medale Mistrzostw Polski. W 2017 zdobyli 7 medali w zawodach rangi mistrzowskiej. W sezonie 2016/2017 wywalczyli I miejsce w klasyfikacji końcowej Arena Grand Prix Puchar Polski.

jmr