Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 grudzień 2017 13:49

Faworyci nie zawiedli

Napisał 
Faworyci nie zawiedli fot. Lokalny Przegląd Piłkarski

Tifosi Lublin okazali się najlepsi w Turnieju Wojewódzkiego Halowego Pucharu Polski w futsalu. W zespole zwycięzców mogliśmy oglądać kilku byłych i obecnych ligowców, z Sebastianem Orzędowskim z Avii na czele. Do rywalizacji przystąpiło sześć ekip, które toczyły boje w hali sportowej w Piaskach.

Zmagania rozpoczęły się od meczów grupowych. Tifosi nie mieli większych kłopotów z pokonaniem Nonejmów Krasnystaw (4:1) oraz Klastmed Futsal Team Świdnik (3:0). Dzięki temu awansowali do finału, w którym zmierzyli się z Adampol Futsal Team. Drużyna ze Świdnika wygrała wcześniej z KPP Opole Lubelskie (8:0) i Kujawiakiem Stanin (7:1). Najważniejsze spotkanie turnieju długo nie przynosiło rozstrzygnięcia. Dopiero na 27 sekund przed końcem do siatki rywali trafił Arkadiusz Perduta. Wynik starcia ustalił, 10 sekund później, Dawid Ptaszyński. Trzecia lokata przypadła Klastmed Futsal Team Świdnik, po zwycięstwie w rzutach karnych z Kujawiakiem Stanin.

Tifosi Lublin otrzymali prawo gry w 1/32 halowego Pucharu Polski. Ich przeciwnikiem będzie jedna z ekip z I ligi Futsalu.

Tifosi Lublin: Paweł Michalski, Dawid Ptaszyński, Sebastian Orzędowski, Mariusz Adamczyk, Dawid Piorun oraz Arkadiusz Perduta, Krystian Zawadzki, Paweł Maziarz, Krystian Okoniewski

Adampol Futsal Team: Piotr Chlebuś, Jacek Kochalski, Jakub Bomba, Paweł Szyjduk, Paweł Uliczny oraz Mateusz Warda, Marcin Szyjduk, Wojciech Pogorzelski, Łukasz Karalus