Wydrukuj tę stronę
piątek, 15 grudzień 2017 08:38

Nie dają o sobie zapomnieć

Napisał 

Pięściarze Avii wystąpili ostatnio w dwóch turniejach. Żółto - niebiescy byli obecni w Piaskach, podczas sportowego pożegnania Karoliny Michalczuk oraz w Łęcznej, na dziewiętnastej edycji turnieju Barbórkowego. Na uwagę zasługują występy Dawida Włoszka, który w dwóch walkach odniósł dwa zwycięstwa.

W Piaskach doszło do starcia klubowych kolegów - Igora Włoszka i Igora Gołofita, w kategorii 54 kg. Po trzech rundach sparingu sędziowie ogłosili remis. Dawid Włoszek (kat. 64 kg) zmierzył się natomiast z jednym z pięściarzy Berej Boxing Lublin. Pokonał go pewnie, 3:0.

- Nasz występ traktowaliśmy towarzysko, ale fajnie, że chłopaki pokazali się z dobrej strony podczas dużej gali - mówi Marcin Żelechowski, trener pięściarzy Avii.

Tydzień później odbyła się kolejna edycja Barbórkowego turnieju bokserskiego w Łęcznej. W imprezie wystąpili zawodnicy z Polski, Białorusi, Mołdawii i Ukrainy. W tym gronie zobaczyliśmy Dawida Włoszka. Jego przeciwnikiem był Karol Burzak z Płomienia Minkowice. Świdniczaninowi nie przeszkadzało, że jego przeciwnik startuje nominalnie dwie kategorie wagowe wyżej. Pokonał go na punkty, 3:0.

- Dawid zaprezentował się nadspodziewanie dobrze - dodaje M. Żelechowski. - Prowadził od początku do końca. Pokazał lepszy boks i zasłużenie wygrał. Chciałbym jednak nie tylko jego pochwalić, a wszystkich zawodników Avii. Przede wszystkim za zaangażowanie i pracę jaką wykonują na treningach. Nie od dziś wiadomo w jakich warunkach ćwiczymy. Sala jest mała, ciasna, bez żadnego zaplecza sanitarnego. Pomimo tego udaje nam się jakoś funkcjonować i przygotowywać do startów. Od stycznia wejdziemy w struktury Miejskiego Klubu Sportowego i liczę, że będzie już tylko lepiej. Nadal chcemy walczyć i pokazywać się w turniejach.