Wydrukuj tę stronę
czwartek, 30 listopad 2017 14:32

Derby przy siatce

Napisał 

To może być najlepszy mecz pierwszej rundy siatkarskiej drugiej ligi. W sobotę do Świdnika przyjedzie LKPS Politechnika Lublin i przynajmniej z kilku powodów pojedynek zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Przede wszystkim dlatego, że obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli i żeby dotrzymać kroku liderującym Karpatom Krosno, zależy im na wygranej i to za trzy punkty. Po drugie w świdnickiej drużynie występuje kilku siatkarzy, którzy w ubiegłym sezonie grali dla zespołu z Lublina. Także trener Sławomir Czarnecki, do niedawna prowadził LKPS. W obozie rywala Avii występuję z kolei chociażby Cezary Kostaniak, dobrze znany świdnickim kibicom.

Jak pokazuje historia ostatnich pojedynków, w derbach możemy się spodziewać niesamowitej walki, zawziętości i wielu setów. Ten mecz nie ma faworyta, choć za gospodarzami przemawia atut własnego boiska i doping kibiców. Do Świdnika wybierają się także fani Politechniki. Specjalnie na derby władze żółto – niebieskich przygotowały dla swoich kibiców upominki, które będą rozdawane w czasie spotkania. Kibice ze Świdnika będą natomiast sprzedawali pamiątki klubowe oraz zbierali słodycze, chemię i środki czystości, które przekażą Placówce Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” w Rybczewicach. Każdy kto wesprze ich akcje otrzyma klaskacz, z herbem Avii.

Mecz rozpocznie się w sobotę, 2 grudnia, o godz. 17.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7. Wstęp wolny.