• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • Slajd Wirtualny Spacer
wtorek, 21 listopad 2017 12:02

Wygrywanie się nie nudzi

Sobotnia wygrana ze Skórzanymi Skarżysko - Kamienna/SMS Kielce dała Avii nie tylko trzy punkty, ale także awans na pozycję wicelidera tabeli siatkarskiej II ligi, grupy 6. Świdniczanie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, w tym trzecie bez straty seta. Prawdziwym sprawdzianem ich formy będą jednak dwa nadchodzące pojedynki - z Karpatami Krosno i Politechniką Lublin.

Sławomir Czarnecki, trener żółto - niebieskich, znów zamieszał w składzie, posyłając na boisko, od pierwszych minut, Krzysztofa Pigłowskiego i Błażeja Czarneckiego. Rozgrywający Avii próbował w kilku akcjach „uruchomić” Bartłomieja Żywno, ale ten długo nie potrafił przebić się przez blok gości. To wprowadziło nieco zamieszania w szeregi gospodarzy. Dopiero pojawienie się na parkiecie Macieja Sajdaka uspokoiło sytuację. Świdniczanie wygrali premierową partię 25:22. W kolejnej zagrali niemal bezbłędnie. Kolejny raz wysoką formą błysnął Marcin Kurek, który co chwilę nabijał sobie statystyki w ataku. Niewiele brakowało, a miejscowi nie pozwoliliby Skórzanym na przekroczenie dwucyfrówki, ale ostatecznie set skończył się wynikiem 25:10. Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie widowiska. Cały czas rezultat oscylował wokół remisu, dopiero w końcówce Avia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwyciężyła na przewagi, 26:24, a po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy żółto - niebieskich, z radości zatańczyli na środku boiska.

- W pierwszym i trzecim secie, w nasze poczynania wkradły się niepotrzebne błędy - komentuje Błażej Czarnecki, przyjmujący Avii. - Cieszymy się, że pomimo tego udało się wygrać do zera. Plusem jest to, że znów mogli zagrać niemal wszyscy zawodnicy. Czekamy na następnego rywala, czyli zespół Karpat Krosno. Mamy nadzieję wygrać z liderem tabeli. Jak to zrobić? Przede wszystkim zagrać swoje, ustrzec się błędów. Ważna w tym spotkaniu będzie zagrywka i przyjęcie. W Krośnie jest specyficzna, niska hala. Jeśli się wstrzelimy z serwisem, możemy zdobyć sporo punktów. Z drugiej jednak strony trzeba być mocno skoncentrowanym na odbiorze.

MKS Avia Świdnik – Skórzani Skarżysko - Kamienna/SMS Kielce 3:0 (25:22, 25:10, 26:24)

I set: 4:4, 10:9, 16:18, 21:21, 23:21

II set: 3:0, 9:2, 16:6, 21:7, 23:9

III set: 1:3, 5:7, 13:15, 19:17, 24:22

Avia: Pigłowski, Żywno, Czarnecki, Kurek, Machowicz, Baranowski, Bonisławski (libero) oraz Misztal, Sajdak, Guz, Bieńko, Gajosz