Forma idzie w górę - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 13 listopad 2017 09:46

Forma idzie w górę

Napisał 

Do trzech zwycięstw z rzędu wzrosła seria siatkarzy żółto – niebieskich, rywalizujących w rozgrywkach II ligi. W sobotę zespół Sławomira Czarneckiego pokonał, nie tracąc seta, RCS Radom. Gospodarze musieli sobie radzić bez kapitana, Jakuba Guza, który, na rozgrzewce poczuł ból w kolanie i ostatecznie nie pojawił się na boisku.

Oprócz niego, w wyjściowej szóstce zabrakło także Michała Baranowskiego. Miejsce środkowego zajął Wojciech Gajosz, który, w tym sezonie, nie dostawał zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności. Świdniczanie, w każdym z wygranych setów prowadzili niemal od początku do końca. Kolejny raz motorem napędowym drużyny był Marcin Kurek. Przyjmujący szczególnie skutecznie prezentował się w ataku. Pochwalić też trzeba Bartłomieja Misztala rozgrywającego Avii. Popularny „Misiek” dobrze kierował grą swoich kolegów i pomimo że zaczynał sezon na ławce rezerwowych, to wydaje się być teraz pewnym kandydatem do gry w wyjściowej szóstce.

- Wygrywanie spotkań daje nam spokój i na treningach, i w meczach o punkty - mówi B. Misztal. - Zwycięstwo z Radomiem było pewne, choć trener przestrzegał nas przed tą drużyną. To młoda ekipa, w szeregach której występuje, dobrze znany w Świdniku Łukasz Zugaj. Rywale pozwolili nam jednak na granie tego, co chcieliśmy. Cieszymy się, że kibice, w tak dużej liczbie przychodzą nas dopingować. To motywuje do jeszcze cięższej pracy.

Po sześciu kolejkach świdniczanie zajmują czwartek miejsce w tabeli. Następny mecz rozegrają przed własną publicznością, z

Avia Świdnik – RCS Radom 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)

I set: 4:7, 10:9, 15:12, 21:19, 24:21

II set: 1:3, 5:5, 13:10, 18:14, 20:20

III set: 3:0, 9:8, 15:11, 20:15, 23:17

Avia: Misztal, Kurek, Żywno, Czarnecki, Gajosz, Machowicz, Bonisławski (libero) oraz Pigłowski, Kasiura