Powiększyli przewagę - Świdnik - wysokich lotów

środa, 08 listopad 2017 10:57

Powiększyli przewagę

Napisał 
Powiększyli przewagę fot. Świdniczanka

Mecz Graf - Marina Zemborzyce ze Świdniczanką był starciem dwóch najlepszych zespołów w lubelskiej A-klasie, grupie 3. Lider tabeli nie dał szans lublinianom, wygrywając na ich terenie 3:0. Drużyna Tomasza Króla umocniła się na szczycie tabeli. Ma już osiem punktów przewagi nad niedzielnym rywalem.

Zwycięstwo Świdniczanki jest tym cenniejsze, że zespół z lotniczego miasta musiał sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników. Siłę drużyny poznaje się jednak po szerokiej kadrze, a taka jest atutem najpoważniejszego kandydata do awansu. Pierwszego gola kibice oglądali dopiero po przerwie. Warto jednak było na niego poczekać. W 60 min. z rzutu wolnego przymierzył Oskar Wróbel i zdobył jedną z ładniejszych bramek w swojej przygodzie z piłką. Na kwadrans przed końcem podwyższył Krzysztof Boniecki, a rezultat końcowy ustalił Piotr Skiba.

W niedzielę Świdniczanka rozegra ostatni mecz rundy jesiennej, z Rohlandem Tuszów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej 2.

Graf - Marina Zemborzyce – Świdniczanka 0:3 (0:0)

Wróbel (60’), Boniecki (75’), Skiba (82’)

Świdniczanka: Szulc, Frąc, Pawłowski, Warda, Ziemkiewicz (Joć), Bereza (Babiarz), Kuś, Wróbel, Martyna (Skiba), Boniecki, Bednarek