• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • Slajd Wirtualny Spacer
środa, 08 listopad 2017 10:56

Pomogły posiłki

Pięciu zawodników pierwszego zespołu zagrało w meczu rezerw żółto - niebieskich z Garbarnią Kurów. Ich obecność pomogła ekipie Tomasza Bednaruka w odniesieniu drugiego zwycięstwa w sezonie. Świdniczanie pokonali ostatnią drużynę w stawce, 4:1.

Już pierwsze minuty rywalizacji pokazały, że to będzie dosyć jednostronne widowisko. Avia praktycznie nie schodziła z połowy rywala, co chwilę zagrażając jego bramce. Wynik niedzielnego meczu otworzył Dominik Maluga, a przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Krystian Mroczek. Nie minęło 120 sekund od rozpoczęcia drugiej połowy, a żółto - niebiescy wygrywali już różnicą trzech trafień. Tym razem gola strzelił Adam Nowak. Kilka minut później gospodarze zdobyli czwartą bramkę, a właściwie zrobił to Mirosław Hajduk, pakując futbolówkę do własnej siatki. Honor gości uratował natomiast Mateusz Bieniek, który w 77 min. pokonał Piotra Piotrowskiego.

Avia Świdnik – Garbarnia Kurów 4:1 (2:0)

Maluga (10’), Mroczek (28), Nowak (47), samobójcza (54’) – Bieniek (77’)

Avia II: Piotrowski, Dawid Wójcik, Radziewicz, Podstawka, Feret, Szponar (Wołos 46’), Mroczek (Kozłowski 85’), Kobiałka (Daniel Wójcik 70’), Maluga (Różycki 65’), Gadomski (Nowak 46’), Starok

W kolejnym meczu rezerwy Avii zmierzą się z Piaskovią Piaski. Spotkanie zaplanowano 11 listopada, na godz. 13.00.