Pierwszy raz u siebie - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 26 październik 2017 11:08

Pierwszy raz u siebie

Napisał 

Po dwóch tygodniach przerwy do walki o punkty wrócą siatkarze Avii. Podopieczni Sławomira Czarneckiego, pierwszy raz w tym sezonie, zaprezentują się swoim kibicom. Zrobią to, wyjątkowo w piątek, ze względu na odbywający się w naszym mieście puchar Polski w kickboxingu.

Do spotkania z Neobusem Niebylec świdniczanie przystąpią z bilansem jednego zwycięstwa i porażki. Takim samym dorobkiem legitymują się ich przeciwnicy, choć mają jedno „oczko” więcej, bo wygrali za trzy punkty. To jednak gospodarze są faworytem spotkania. Głównie dlatego, że zagrają w Świdniku. Wydaje się też, że dysponują lepszą kadrą od rywali. Sławomir Czarnecki ma do dyspozycji szeroką ławkę, co wykorzystał w meczach w Kozienicach i Ropczycach, posyłając na boisko dwa różne składy.

- Trener wie, że może sobie pozwolić na rotacje, bo ma wyrównany zespół – mówi Jakub Guz, kapitan Avii. – Myślę jednak, że wraz z upływem sezonu wykrystalizuje się pierwsza szóstka. Żeby wygrać z Neobusem trzeba wyeliminować, a przynajmniej zminimalizować liczbę popełnianych błędów. Zdarzało się, że seriami traciliśmy punkty. Wynika to z tego, że niektórzy za bardzo chcą i przez to niepotrzebnie się spinają.  

Piątkowy mecz rozpocznie się o godz. 19.30, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Wstęp wolny. Poniżej pary czwartej kolejki:

* RCS Radom – AKS V LO Rzeszów

* Avia Świdnik – Neobus Niebylec

* Karpaty Krosno – Błękitni Ropczyce

* Politechnika Lublin – KKS Kozienice