Zebrali cenne doświadczenie - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 17 październik 2017 14:36

Zebrali cenne doświadczenie

Napisał 

W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. W imprezie wzięło udział około pół tysiąca zawodników, w tym dwójka reprezentantów Świdnika – Iga Łobińska oraz Mateusz Piekarczyk. Dla podopiecznych klubu Judo Rei był to pierwszy start w krajowym czempionacie.

Pierwsza swoje możliwości zaprezentowała Iga Łobińska. Świdniczanka stoczyła kilka emocjonujących walk i niewiele jej zabrakło, by dostać się do strefy medalowej. Ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu, co pozwoliło na zdobycie punku dla województwa lubelskiego w rankingu ogólnopolskim. Nieco mniej szczęścia miał jej klubowy kolega. Mateusz Piekarczyk odpadł w walkach eliminacyjnych, ale trzeba zaznaczyć, że w jego kategorii startowało aż 49 judoków.

- Występy naszych podopiecznych oceniamy bardzo udanie – mówią Rafał Poniewozik i Andrzej Kukulski, trenerzy Judo Rei. - Za jakiś czas na pewno uda im się stanąć na podium. Zresztą wszyscy nasi zawodnicy robią duże postępy. To dobrze rokuje na przyszłość.