Tym razem bez punktów - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 16 październik 2017 10:10

Tym razem bez punktów

Napisał 

Drugi mecz w sezonie i znów na wyjeździe. Siatkarze Avii tym razem pojechali do Ropczyc, by zmierzyć się z Błękitnymi. Niestety, okazali się słabsi od gospodarzy.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane i emocjonujące. Błękitni wygrali partię otwarcia, ale w kolejnej to świdniczanie byli górą. W trzecim secie ponownie zwyciężyli miejscowi i stało się jasne, że w pojedynku z żółto – niebieskimi sięgną przynajmniej po punkt. Najbardziej dramatyczna była czwarta odsłona. Avia prowadziła w niej 16:11 i wszystko wskazywało na to, że zwycięzcę wyłoni tie – break. Ekipie z Ropczyc udało się doprowadzić do remisu 20:20 i ostatecznie odwrócić losy partii (27:25).

- Błękitni pokazali, że będą walczyć w tym sezonie o czołowe lokaty – mówi Sławomir Czarnecki, trener Avii. – Nie byliśmy faworytem starcia, choć niektórzy, nie wiem dlaczego, uważają, że powinniśmy wygrywać wszystkie spotkania. Przegraliśmy trochę na własne życzenie, nie wykorzystując swoich okazji.

KS Błękitni Ropczyce – MKS Avia Świdnik 3:1 (25:21, 22:25, 25:20, 27:25)

Avia: Krzysztof Pigłowski, Marcin Kurek, Konrad Machowicz, Wojciech Kasiura, Jakub Guz, Michał Baranowski, Dariusz Bonisławski (libero) oraz Błażej Czarnecki, Bartłomiej Misztal, Bartłomiej Żywno.