O gol od dwucyfrówki - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 12 październik 2017 10:04

O gol od dwucyfrówki

Piłkarze Avii pewnie awansowali do finału Pucharu Polski, na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W środę pokonali w Rybczewiach miejscową Victorię/Dywany Łuszczów, aż 9:0. Ich rywalem w finale będzie Powiślak Końskowola, który, sensacyjnie, wyeliminował z dalszych rozgrywek lubelski Motor.

Żółto – niebiescy już po 26 minutach odebrali gospodarzom nadzieję na wywalczenie korzystnego rezultatu. Wygrywali 4:0, po golach Łukasza Młynarskiego, Patryka Czułowskiego, Dominika Malugi i Mateusza Olszaka. Kolejne pięć trafień dołożyli po przerwie. Niezłą formą strzelecką błysnął Wojciech Białek, który, w siedem minut skompletował hat-trick. Wcześniej bramkarza miejscowych pokonał jeszcze Mateusz Jarzynka.

W finale pucharu LZPN świdniczanie zagrają, na Arenie Lublin z Powiślakiem Końskowola. Ekipa Łukasza Gizy wygrała w półfinale z Motorem, 1:0. Data meczu nie została jeszcze wyznaczona.

Victoria Rybczewice/Dywany Łuszczów – Avia Świdnik 0:9 (0:4)

Młynarski (12’), Czułowski (15’), Maluga (23’), Olszak (26’), Jarzynka (60’), Białek (72’, 73’, 79’), Piekarski (74’)