Górą Łukasz Gieresz - Świdnik - wysokich lotów

środa, 11 październik 2017 12:59

Górą Łukasz Gieresz

Napisał 

A właściwie jego zespół, który w meczu z rezerwami Avii potrafił ze Świdnika wywieźć komplet punktów. Autorem jedynego gola był Karol Niećko, który pierwszy raz w seniorskiej piłce trafił dla Granitu Bychawa. Sytuacja żółto – niebieskich robi się nieciekawa. Drużyna Tomasza Bednaruka spadła bowiem na przedostatnie miejsce w tabeli.

W starciu z Granitem nie pomogły jej posiłki z pierwszego składu, w postaci Piotra Piotrowskiego, Łukasza Mazurka i Roberta Kazubskiego. Co więcej, to bramkarz Avii ponosi winę za puszczoną bramkę. Źle się ustawił, przez co dał się przelobować rywalowi. Goście wyszli na prowadzenie chwile po przerwie i nie oddali go już do końcowego gwizdka.

- Przez cały mecz Avia prowadziła grę, ale my dobrze organizowaliśmy się w defensywie - mówi Łukasz Gieresz, trener Granitu. - Wygraliśmy trzecie spotkanie z rzędu i pniemy się w górę tabeli. Świdniczanie mają niezły zespół i myślę, że ich pozycja w tabeli nie jest adekwatna do umiejętności. W końcu musza zacząć punktować. Cieszę się, że wróciłem do Świdnika, mam tu nadal wielu znajomych i przyjaciół.

Avia II Świdnik – Granit Bychawa 0:1 (0:0)

Niećko (49’)

Avia: Piotrowski, Mazurek, Podstawka, Kazubski, Feret, Starok, Szponar, Radziewicz, Trawiński (Daniel Wójcik 46’), Różycki (Dawid Wójcik 76’), Kobiałka (Gadomski 80’)