Wydrukuj tę stronę
wtorek, 03 październik 2017 10:26

Kanonada dla Damiana

Napisał 
Kanonada dla Damiana fot. Świdniczanka

Wysokim zwycięstwem Świdniczanki zakończył się mecz ligowy z Piotrcovią Piotrków. Zawodnicy Tomasza Króla wpakowali rywalom osiem goli. Wszystkie zadedykowali koledze z zespołu Damianowi Wołodko, który w ubiegłym tygodniu doznał poważnej kontuzji, wykluczającej go z gry na wiele miesięcy.

Ostatnio mecze Świdniczanki wyglądają niemal identycznie. Karol Kowalski i spółka szybko wychodzą na prowadzenie, a później już tylko dobijają przeciwników. Tak samo było w niedzielę. Do przerwy wygrywali 5:0. Po zmianie stron dołożyli kolejne trzy trafienia. Ekipa z lotniczego miasta była podwójnie zmotywowana na starcie z Piotrcovią. Efektownym zwycięstwem chciała wesprzeć Damiana Wołodko, którego, w tym roku już na pewno nie zobaczymy na boisku.

- Damian, podczas gry na Orliku złamał nogę – mówi Karol Kowalski, kapitan Świdniczanki. – Czeka go operacja. Chcieliśmy, by wiedział, że jesteśmy z nim w tym trudnym momencie. W zespole jest świetna atmosfera, dobrze się ze sobą czujemy. To przekłada się na osiągnięte wyniki. Te z kolei przyciągają na trybuny coraz więcej kibiców.  

Dzięki trzem punktom zdobytym przeciwko Piotrcovii lider tabeli ma już cztery oczka przewagi nad drugim Madjanem – Marina Zemborzyce. Kolejne miejsca zajmują Rohland Tuszów i Victoria Rybczewice.

- Do końca sezonu jeszcze daleko, ale wszyscy wiemy o co gramy – dodaje K. Kowalski. – Skupiamy się na każdym kolejnym przeciwniku, małymi krokami zmierzamy w stronę celu. Kto może być najgroźniejszy w walce o awans? Niezłe zespoły są w Oleśnikach i Rybczewiach. Wszystko jednak jest w naszych głowach i nogach. Jeśli sami czegoś nie zepsujemy, to my będziemy się cieszyć na koniec ligi.

Świdniczanka Świdnik – Piotrcovia Piotrków 8:0 (5:0)

Filutowski (2), Babiarz (2), Boniecki, Wróbel, Kuś, Skiba

Świdniczanka: Szulc, Ziemkiewicz, Shtohryn (Frąc), Bednarek, Kowalski, Babiarz (Bereza), Kuś, Wróbel (Tarczyluk), Martyna (Joć), Filutowski, Boniecki (Skiba)