Lider zrobił swoje - Świdnik - wysokich lotów

środa, 27 wrzesień 2017 13:06

Lider zrobił swoje

Napisał 

Piąte zwycięstwo w sezonie odniosła Świdniczanka. Tym razem na wyjeździe, przeciwko Perle Rokitno. Zawodnicy Tomasza Króla „załatwili” rywali w 20 minut, strzelając im trzy gole. Kolejne dwa dołożyli po zmianie stron.

W pierwszej połowie do siatki gospodarzy trafiali Krzysztof Boniecki (dwa razy) oraz Piotr Filutowski. Po przerwie goście seryjnie marnowali dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku. Kilka razy blisko gola był Krystian Joć, rzutu karnego nie wykorzystał Michał Ziemkiewicz. Dopiero na kwadrans przed końcem, po indywidualnej akcji, drugi raz do siatki trafił Filutowski. W doliczonym czasie spotkania Perle udało się zdobyć honorowego gola. Na tym jednak nie koniec. Świdniczanka potrafiła przeprowadzić jeszcze jeden skuteczny atak, a wykończył go Karol Kowalski.

W siódmej serii spotkań rywalem Świdniczanki będzie Piotrcovia Piotrków. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę, o godz. 15.00, na boisku ze sztuczną nawierzchnią (ul. Sportowa 2).

Perła Rokitno – Świdniczanka 1:5 (0:3)

Boniecki (2), Filutowski (2), Kowalski

Świdniczanka: Szulc, Warda (Frąc), Kowalski, Pawłowski, Wołodko, Babiarz (Bereza), Ziemkiewicz, Kuś (Tarczyluk), Martyna (Skiba), Filutowski, Boniecki (Joć)