W dobrej formie przed ligą - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 26 wrzesień 2017 09:29

W dobrej formie przed ligą

W dobrej formie przed ligą fot. Andrzej Krupa

Wrzesień był wyjątkowo pracowitym miesiącem dla siatkarzy świdnickiego klubu. Podopieczni Sławomira Czarneckiego wystąpili w aż czterech turniejach. W miniony weekend zagrali w Warszawie, a ich przeciwnikami byli Legia, Lesan Halinów oraz wielokrotny mistrz Ukrainy, Lokomotiv Charków.

Jakub Guz i spółka, dwa najcięższe pojedynki stoczyli w sobotę. Na dzień dobry zmierzyli się z gospodarzami zmagań. Ograli ich gładko, 3:0, pozwalając przeciwnikom na zdobycie maksymalnie 20 punktów w secie. Później czekało ich zdecydowanie trudniejsze zadanie. Stanęli naprzeciwko ekipy z Charkowa, która nie tak dawno wygrała silnie obsadzony turniej w Krośnie, gdzie miała za rywali Asseco Resovię Rzeszów, Gi Group Monza (Włochy) oraz UPCN San Juan Volley Club (Argentyna). Świdniczanie nie przestraszyli się rywali, dzielnie walcząc o korzystny rezultat. W drugim i trzecim secie długo prowadzili, ale ostatecznie przegrali na przewagi i całe spotkanie, 0:3. W ostatnim dniu imprezy żółto – niebiescy, bez kłopotu pokonali Lesan Halinów (3:0), co dało im drugie miejsce w stawce. Zwyciężył Lokomotiv, trzecia była Legia, czwarty Lesan.

- Cieszę się, że wystąpiliśmy w Warszawie – mówi Sławomir Czarnecki, trener Avii. – Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych. Obawialiśmy się starcia z Lokomotivem, ale powiedziałem zawodnikom żeby zagrali odważnie. Byliśmy dla nich równorzędnym rywalem. Drużyna jest w dobrej formie. W tym tygodniu do treningów wraca Bartłomiej Misztal, Rafał Kępka ma przejść zabieg, po którym będzie pauzował przez miesiąc.