• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • SH
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 10:22

Avia zwycięska

Podopieczni Tadeusza Łapy odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. W sobotę wygrali, 3:0 z Wólczanką Wólka Pełkińska, jednym z czołowych zespołów na starcie ligi.

Od początku meczu widać było, że świdniczanie są mocno zdeterminowani, by zdobyć trzy punkty. Już w pierwszej akcji Mateusz Olszak znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie trafił w bramkę.  Zrobił to w 32 min. po świetnym podaniu od Krystiana Mroczka. Do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzili, ale nie była to na tyle bezpieczna przewaga, by Avia mogła czuć się spokojna o wynik. Dużo więcej pewności dał jej gol Wojciecha Białka, który potrzebował minuty od wejścia na murawę, by wpisać się na listę strzelców. Popularny "Biały" wykorzystał dośrodkowanie Krystiana Mroczka i precyzyjną główką umieścił futbolówkę w siatce. Przyjezdni próbowali złapać kontakt z żółto - niebieskim, ale nie do przejścia była obrona miejscowych, z bramkarzem Adrianem Wójcickim na czele. Swoje szanse na podwyższenie rezultatu mieli także świdniczanie. Dwa razy blisko tego był Białek, ale golkiper Wólczanki stawał na wysokości zadania. W doliczonym czasie do drugiej połowy wygraną Avii przypieczętował Piotr Piekarski, rozgrywający tego dnia jedno z lepszych spotkań w barwach klubu z ul. Sportowej 2.

Avia Świdnik - Wólczanka Wólka Pełkińska 3:0 (1:0)

Olszak (32'), Białek (46'), Piekarski (90')

Avia: Wójcicki, Jarzynka, Wrzesiński, Kołodziej, Barański, Wołos (Mazurek 71'), Orzędowski (Czułowski 64'), Nowak (Młynarski 90), Piekarski, Mroczek (Szymala 82'), Olszak (Białek')