• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • Slajd Wirtualny Spacer
czwartek, 21 wrzesień 2017 11:23

Derby powiatu w półfinale

Lewart Lubartów był rywalem Avii w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Żółto – niebiescy wygrali na wyjeździe, 2:0, a na listę strzelców wpisywali się Karol Barański oraz Patryk Czułowski. W kolejnej rundzie, podopieczni Tadeusza Łapy, zmierzą się z Victorią Rybczewice/Dywanami Łuszczów.

Dla świdniczan to nie było łatwe spotkanie, choć już w pierwszej połowie mogli je rozstrzygnąć. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał jednak Wojciech Białek, a po strzale Jakuba Szymali piłkę, z linii bramkowej, wybił piłkarz gospodarzy. Avia dopięła swego pięć minut po wznowieniu gry. Karol Barański posłał futbolówkę w stronę bramki Lewartu, ta przełamała ręce golkipera i wpadła do siatki. Z każdą minutą przewaga gości narastała, ale nie przełożyło to się na gole. Do protokołu sędziowskiego mógł się chociażby wpisać Konrad Kołodziej, który strzelił w poprzeczkę. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, w szesnastce lubartowian faulowany był Mateusz Wołos. Arbiter nie miał wątpliwości co do przewinienia i podyktował rzut karny. Wykorzystał go Patryk Czułowski, ustalając wynik rywalizacji.

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 0:2 (0:0)

Barański (50’), Czułowski (90’, rzut karny)

Avia: Piotrowski (Wójcicki 46’), Mazurek (Jarzynka 46’), Szymala (Wołos 48’), Barański, Wrzesiński (Kołodziej 46’), Piekarski (Mroczek 46’), Młynarski (Orzędowski 46’), Nowak, Maluga, Czułowski, Białek (Olszak 46’)