Prawie dwucyfrówka - Świdnik - wysokich lotów

środa, 20 wrzesień 2017 14:12

Prawie dwucyfrówka

Napisał 

Gdyby piłkarze Świdniczanki wykorzystali wszystkie okazje z meczu z KS Serniki, spotkanie zakończyłoby się wynikiem dwucyfrowym. A tak wbili przeciwnikom „zaledwie” dziewięć goli. Ekipa Tomasza Króla okopuje się na pierwszym miejscu w tabeli i wysyła wyraźny sygnał, że interesuje ją awans do okręgówki.

I trudno się temu dziwić. W końcu w jej barwach występuje wielu zawodników, którzy pierwsze piłkarskie kroki stawiali w Avii. Mowa na przykład o Piotrze Bednarku, który choć jest nominalnym obrońcą, póki co zdobył dla Świdniczanki najwięcej goli. Przeciwko KS Serniki dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

- Przede wszystkim skupiam się na założeniach obronnych – mówi Piotr Bednarek. – Kiedy wynik jest już pod kontrolą, mogę sobie pozwolić na nieco więcej w ataku. Ciągnie mnie do przodu, bo w Starcie Krasnystaw byłem ustawiany na boku pomocy. W bieżących rozgrywkach mam na koncie cztery trafienia. Co ciekawe przeciwko KS Serniki na listę strzelców wpisał się cały blok defensywny. Cieszymy się z pierwszego miejsca w tabeli. Na razie głośno nie mówimy o awansie, ale wszyscy jesteśmy świadomi wartości drużyny. Mamy fajny skład, w zespole jest super atmosfera, a sponsor zapewnia nam bardzo dobre warunki do treningu. Wszystko jest więc w naszych rękach.

Świdniczanka – KS Serniki 9:0 (4:0)

samobójcza, Bednarek (2), Boniecki (2), Filutowski, R. Pawłowski, Kowalski, Wołodko

Świdniczanka: Szulc (B. Pawłowski), Wołodko, Bednarek, R. Pawłowski, Kowalski, Babiarz (Bereza), Kuś (Warda), Shtohryn (Ziemkiewicz), Martyna (Joć), Filutowski, Boniecki