Puchar pojechał do Ostrołęki - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 11:11

Puchar pojechał do Ostrołęki

Napisał 

Energa NET Ostrołęka wygrała turniej piłki siatkowej z okazji 65-lecia Avii Świdnik. Tuż za nią uplasowali się gospodarze imprezy, dalej Krosno Glass Karpaty oraz KKS Kozienice. Dla podopiecznych Sławomira Czarneckiego to kolejny etap przygotowań do zbliżającego się sezonu w drugiej lidze. Forma żółto – niebieskich już jest niezła, a kolejnym sprawdzianem będzie weekendowy turniej w Warszawie.

Świdniczanie rozpoczęli zmagania od wygranej z zespołem z Kozienic. Dominowali od początku, pozwalając rywalom ,w dwóch pierwszych setach zdobyć 12 i 16 punktów. Wyraźna przewaga nieco ich uśpiła. Wykorzystali to goście, zwyciężając w kolejnej odsłonie 25:22. Po chwili wszystko jednak wróciło do normy. Jakub Guz i spółka szczególnie dobrze prezentowali się na zagrywce i w bloku, co zaowocowało wynikiem 25:13 dla miejscowych. Kilka godzin później żółto – niebieskich czekał najtrudniejszy pojedynek. Jeszcze przed startem turnieju wiadomo było bowiem, że Energa NET Ostrołęką będzie jego faworytem. Drużyna Mateusza Mielnika potwierdziła to na boisku. W sobotę pokonała 3:0 nie tylko Avię, ale także Karpaty.

- Pokazaliśmy, że jesteśmy w dobrej dyspozycji, mamy fajnych zmienników – komentuje wyniki M. Mielnik, szkoleniowiec Energi. – Przeciwko Avii zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, widać było, że lepiej dopracowaliśmy pewne systemy gry.

W niedzielę gospodarzy czekał mecz z Karpatami Krosno, który decydował kto zdobędzie drugie miejsce w turnieju. Po niespełna godzinie bliżej tego byli przyjezdni. Prowadzili 2:0, wiele punktów zdobywając dzięki skutecznej grze przy siatce. Nie postawili jednak kropki nad „i”, od trzeciego seta pozwalając miejscowym na odrabianie strat. Avia zwyciężyła 3:2, zapewniając kibicom emocje do ostatniej wymiany w tie-breaku. Kolejne, niedzielne spotkanie zakończyło się wygraną Energi z KKS Kozienice, 3:1.

- Drugie miejsce również nas cieszy i pokazuje, że zespół zmierza we właściwym kierunku – mówi Łukasz Reszka, prezes MKS Avia. – Wszystkim zależy, by drużyna była jak najlepiej przygotowana do startu sezonu. Świętowanie jubileuszu zaczęliśmy od turniejów siatkarskich, teraz pora na piłkę nożną. Chcemy zaprosić do Świdnika zespół z Ekstraklasy, by zagrał z nami mecz towarzyski. Podsumowaniem uroczystości będzie gala honorowa, pod koniec listopada.

Wyniki Avii Świdnik podczas turnieju z okazji 65-lecia klubu:

Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:1 (25:12, 25:16, 22:25, 25:13)

Avia Świdnik – Energa NET Ostrołęka 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)

Avia Świdnik – Karpaty Krosno 3:2 (21:25, 22:25, 25:23, 26:24, 15:10)

Kadra zespołu: Krzysztof Pigłowski, Jakub Guz, Marcin Kurek, Maciej Sajdak, Wojciech Kasiura, Błażej Czarnecki, Bartłomiej Żywno, Dariusz Bonisławski, Andrzej Bieńko, Michał Baranowski, Wojciech Gajosz, Konrad Machowicz