Remis na własne życzenie - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 11 wrzesień 2017 08:54

Remis na własne życzenie

Napisał 

Do 78 min. meczu z Wisłą Sandomierz, piłkarze Avii wygrywali różnicą dwóch goli. Goście, w krótkim czasie potrafili jednak odrobić stratę i wywieść ze Świdnika remis. Żółto – niebiescy, zanim wyszli na prowadzenie, dwukrotnie musieli gonić wynik.

Przegrywali 0:1 i 1:2, tracąc drugą bramkę w doliczonym czasie do pierwszej połowy. Po zmianie stron to oni, przez długi czas, dyktowali warunki na boisku. W końcówce zabrakło im jednak konsekwencji oraz „zimnej głowy”, by cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie. Antybohaterem starcia był sędzia. Arbiter z Krakowa popełnił kilka poważnych błędów, w tym ten o przyznaniu Wiśle rzutu karnego czy nie wyrzuceniu z boiska bramkarza przyjezdnych, zagrywającego piłkę ręką poza własnym polem karnym.

Avia Świdnik - Wisła Sandomierz 4:4 (1:2)

Białek (30'), Nowak (47'), Kołodziej (61'), Czułowski (69') - Piątkowski (26'), Wilk (45'), Juda (78'), samobójcza (90')

Avia: Piotrowski, Jarzynka, Kołodziej, Barański, Wrzesiński (Kazubski 81'), Orzędowski, Czułowski, Mroczek (Młynarski 67'), Nowak, Maluga (Wołos 46'), Białek

Żółte kartki: Mroczek, Wołos

Sędzia: Jarosław Kuźniar (Kraków)

Widzów: 600