• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • SH
wtorek, 05 wrzesień 2017 10:27

Świdniczanka niepokonana

Trzy zwycięstwa w trzech meczach. To bilans Świdniczanki w rozgrywkach lubelskiej A-klasy. Podopieczni Tomasza Króla dopisali kolejne punkty w starciu z Traweną Trawniki. Na boisku przeciwników padł wynik 3:1 dla gości. Zespół z lotniczego miasta jest liderem tabeli.

Wynik spotkania, już w 2 min. otworzył Michał Ziemkiewicz, który trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Kolejne gole oglądaliśmy dopiero po przerwie. W 60 min. sposób na pokonanie bramkarza Traweny znalazł Piotr Bednarek. Przyjezdni poszli za ciosem i 180 sekund później wygrywali różnicą trzech trafień. Sytuację sam na sam z golkiperem miejscowych wykorzystał Piotr Filutowski. Drużyna z Trawnik, na pięć minut przed końcem, zdobyła gola honorowego. Arkadiusz Szulc faulował w polu karnym Michała Jeleniewskiego i sędzia nie zawahał się wskazać na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ustalając wynik pojedynku.

Kolejnym przeciwnikiem Świdniczanki będzie Victoria Rybczewice. Spotkanie odbędzie się w Rybczewicach, w sobotę, 9 września, o godz. 16.00.

LKS Trawena Trawniki – Świdniczanka 1:3 (0:1)

Jeleniewski (85’ rzut karny) – Ziemkiewicz (2’), Bednarek (60’), Filutowski (63’)

Świdniczanka: Szulc, Kowalski, Bednarek, Pawłowski, Warda, Martyna (Flis), Kuś (Shtohryn), Ziemkiewicz, Babiarz (Tarczyluk), Joć (Bereza), Filutowski