Mecz pełen kontrowersji - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 09:57

Mecz pełen kontrowersji

Napisał 

Do 85 min. Avia wygrywała z Wiślanami Jaśkowice i była na najlepszej drodze do odniesienia pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Jej nadzieje przekreśliła kontrowersyjna decyzja sędziego o przyznaniu gospodarzom rzutu karnego.

Świdniczanie wyszli na prowadzenie w 69 min. rywalizacji. Podanie od Krystiana Mroczka wykorzystał Adam Nowak, który nie miał problemów z wygraniem pojedynku z bramkarzem miejscowych. Od 82 min. żółto – niebiescy musieli sobie radzić w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Jakub Szymala. Trzy minuty później, w polu karnym świdniczan, w dosyć teatralny sposób, upadł Piotr Morawski, a sędzia dał się nabrać i wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Łukasz Popiela i dał swojemu zespołowi gola oraz cenny punkt. Na tym jednak kontrowersje się nie skończyły. Minutę prze upływem regulaminowego czasu gry z boiska wyleciał Piotr Piekarski. Pomocni Avii dostał drugie „żółtko” za dyskusję z arbitrem, od którego domagał się ukarania zawodnika gospodarzy za brutalny faul na nim.

Wiślanie Jaśkowice – Avia Świdnik 1:1 (0:0)

Popiela (85’, rzut karny) – Nowak (69’)

Avia: Piotrowski, Wrzesiński, Jarzynka, Mazurek, Barański, Szymala, Piekarski, Orzędowski, Maluga (86′ Kołodziej), Nowak (75′ Czułowski), Białek (62′ Mroczek)

Żółte kartki dla Avii: Jakub Szymala x2, Piotr Piekarski x2, Sebastian Orzędowski, Adam Nowak, Krystian Mroczek

Czerwone kartki: Jakub Szymala (82’), Piotr Piekarski (89′)

Sędzia: Jakub Pieron (Kielce)