• Slajd Wirtualny Spacer
  • SH
niedziela, 03 wrzesień 2017 09:55

Puchar został w Świdniku

Sławomir Czarnecki, drugi raz z rzędu poprowadził swój zespół do triumfu w Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Przed rokiem wygrał go z lubelską Pszczółką Politechniką, teraz z żółto – niebieskimi. Gospodarze, w dwóch meczach oddali rywalom tylko jednego seta.

W półfinale świdniczanie nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Skórzanych Skarżysko Kamienna/SMS Kielce. Wygrali 3:0, kończąc sety do 17, 18 i 15. Więcej wysiłku musieli włożyć w mecz finałowy. Przegrali pierwszą partię z KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, ale w kolejnych udowodnili, że to oni zasługują na zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano libero Avii, Dariusza Bonisławskiego.

Wyniki memoriału:

Półfinały: KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski - KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec 3:2 (25:27, 28:26, 25:19, 22:25, 15:9)

MKS Avia Świdnik - Skórzani Skarżysko Kamienna/SMS Kielce 3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

Mecz o trzecie miejsce: KS SMS Raf-Mar Neobus Niebylec -  Skórzani Skarżysko Kamienna/SMS Kielce 3:1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:20)

Finał: MKS Avia Świdnik - KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1 (21:25, 25:12, 25:13, 25:22)