Postawili na doświadczenie - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 29 sierpień 2017 14:51

Postawili na doświadczenie

Napisał 

Tadeusz Łapa wraca na ławkę trenerską Avii Świdnik. 61-letni szkoleniowiec prowadził żółto - niebieskich już kilka razy. Ostatnio na początku sezonu 2013/2014. Wtedy odwołano go zaledwie po jednym meczu (porażka 3:4 ze Stalą Kraśnik). Teraz ma pomóc drużynie w powrocie na zwycięską ścieżkę. Duma lotniczego miasta nie wygrała bowiem w starciu o punkty od końca marca.

Nazwisko nowego opiekuna Avii poznaliśmy osiem dni po zwolnieniu Jacka Ziarkowskiego. Doświadczony trener zadebiutuje już jutro, w spotkaniu przeciwko Sole Oświęcim.  W pracy pomagać mu będzie Tomasz Bednaruk, który zachował posadę asystenta. Za przygotowanie bramkarzy odpowie Krzysztof Żukowski.

- Czuję odpowiedzialność za ten zespół, bo budowałem go razem z trenerem Ziarkowskim - mówi Tadeusz Łapa. - To młodzi zawodnicy, którzy potrzebują czasu, by pokazać potencjał, który w nich drzemie. Wierze, że to szybko nastąpi.

Kontrakt z trenerem, posiadającym licencję UEFA Pro został podpisany do końca sezonu. Tadeusz Łapa pozostał też na stanowisku szefa wyszkolenia w świdnickim klubie.