Zdecydowała pierwsza połowa - Świdnik - wysokich lotów

środa, 23 sierpień 2017 12:14

Zdecydowała pierwsza połowa

Napisał 

Tomasz Król zaczął prowadzenie Świdniczanki od wyjazdowej wygranej z GLKS Głusk. Drużyna z lotniczego miasta pokonała rywali, 2:0, strzelając oba gole w końcówce pierwszej połowy. Do siatki trafili Michał Martyna i Piotr Bednarek.

Świdniczanka w obecnym sezonie może pochwalić się ciekawym zespołem. Do ekipy dołączył chociażby wspomniany wcześniej Piotr Bednarek, którego kibice kojarzą z występów w trzecioligowej Avii. Jest też kilku innych graczy z przeszłością w żółto – niebieskich barwach. Jeden z nich, bramkarz Arkadiusz Szulc miał trochę pracy w pierwszych fragmentach pojedynku. Dzięki jego interwencjom Świdniczanka zachowała czyste konto.

- Rozkręcaliśmy się z każdą minutą meczu – mówi Tomasz Król. - Kiedy przejęliśmy inicjatywę udokumentowaliśmy to dwoma trafieniami. W drugiej połowie konsekwentnie broniliśmy dostępu do bramki, mieliśmy też sytuacje do podwyższenia wyniku. Zabrakło jednak dobrze ustawionych celowników. Cieszę się, że zaczęliśmy ligę od zwycięstwa. Tym bardziej, że spotkanie toczone było w trudnych warunkach, przy wiejącym mocno wietrze i padającym deszczu. Nie mogłem też skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Teraz czeka nas trudny pojedynek w Oleśnikach, z miejscową Oleśnią (niedziela, godz. 17.00).

GLKS Głusk – Świdniczanka 0:2 (0:2)

Martyna (42’), Bednarek (45’)

Świdniczanka: Szulc, Kowalski, Frąc (Warda 10’), Pawłowski, Wołodko, Babiarz (Bereza 75’), Bednarek, Kuś, Martyna (Joć 75’), Filutowski (Flis 85’), Tarczyluk (Skiba 60’)