Zacząć od zwycięstwa - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 18 sierpień 2017 08:38

Zacząć od zwycięstwa

Napisał 

GLKS Głusk będzie pierwszym przeciwnikiem Świdniczanki w sezonie 2017/2018 lubelskiej A-klasy, grupy 3. Drużyna Tomasza Króla zmierzy się z nim w niedzielę, o godz. 17.00, na wyjeździe. Faworytem starcia jest zespół z lotniczego miasta.

Świdniczanka pierwsze cztery kolejki rozegra na boiskach rywali. Czekają ją jeszcze starcia w Oleśnikach, Trawnikach i Rybczewicach, a więc z zespołami, które będą się liczyć w lidze. Choć nikt w klubie nie mówi otwarcie, że celem jest awans, z pewnością jest to zadanie z gatunku możliwych do wykonania.

- Nie pompujemy niepotrzebnie balonika – mówi Tomasz Król, trener Świdniczanki. – Mamy trudny początek rozgrywek, więcej będziemy mogli powiedzieć po tych kilku seriach gier. Przeciwko ekipie z Głuska oczywiście powalczymy o zwycięstwo i jestem przekonany, że stać nas na nie. Przede wszystkim zależy mi, by drużyna zagrała niezły mecz.

Kadra Świdniczanki na sezon 2017/2018:

Bramkarze: Arkadiusz Szulc, Bartłomiej Pawłowski

Obrońcy: Piotr Bednarek, Piotr Bród, Łukasz Frąc, Karol Kowalski, Andrzej Shtohryn, Paweł Walczak, Damian Wołodko, Adrian Bereza

Pomocnicy: Maksymilian Kuś, Radosław Pawłowski, Piotr Tarczyluk, Mateusz Warda, Michał Ziemkiewicz, Adam Flis, Michał Babiarz, Michał Martyna, Piotr Filutowski

Napastnicy: Krzysztof Boniecki, Krystian Joć, Piotr Skiba, Mateusz Wilk