Lepsi na wyjeździe - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 17 sierpień 2017 12:53

Lepsi na wyjeździe

Napisał 

Zespół Avii II rozpoczął sezon w lidze okręgowej. Podopieczni Tomasza Bednaruka w pierwszym spotkaniu pokonali Orła Urzędów, a potem przegrali z jednym z kandydatów do awansu, Opolaninem Opole Lubelskie. Po dwóch kolejkach zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

W Urzędowie gospodarze już w pierwszej połowie nie potrafili się obronić przed atakami żółto – niebieskich. Rezerwy Avii strzeliły w tej części gry dwa gole, ale na tym się nie skończyło. Po zmianie stron dołożyli kolejne trzy bramki.

- Piłkarze z Urzędowa, dopóki mieli siły, walczyli o korzystny rezultat – mówi Tomasz Bednaruk, trener Avii II. – Potem mecz toczył się pod nasze dyktando. Wyglądaliśmy lepiej piłkarsko, wygraliśmy zasłużenie.

Dużo trudniejsze zadanie czekało na świdniczan w drugiej kolejce. Chociaż grali u siebie, ich rywal postawił ciężkie warunki. Opolanin prowadził do 84 min., kiedy to żółto – niebieskim udało się wyrównać za sprawą trafienia Szymona Kobiałki. W doliczonym czasie gry goście wydarli jednak gospodarzom punkty.

- Opolanin to dobry przeciwnik, jeden z faworytów do końcowego triumfu – dodaje T. Bednaruk. – Przyjezdni zdominowali nas fizycznie, byli bardzo agresywni. Przegraliśmy z nimi wiele pojedynków. Szkoda straconej w doliczonym czasie bramki, bo można było pokusić się o remis. Mój zespół jest młody i ciągle się uczy. To była jedna z ważniejszych lekcji.

Orzeł Urzędów – Avia II Świdnik 0:5 (0:2)

Daniel Wójcik (2), Bartłomiej Radziewicz, Patryk Dobrowolski, Adrian Gadomski

Avia II: Jankowski, Pałka, Radziewicz, Szponar, Feret, Maziarczyk (Olech), Trawiński, Dobrowolski, Kobiałka, Jędrych (Kozłowski), Wójcik (Gadomski)

Avia II Świdnik – Opolanin Opole Lubelski 1:2 (0:0)

Szymon Kobiałka

Avia II: Jankowski, Pałka, Radziewicz, Mazurek, Feret, Kobiałka, Dobrowolski, Szponar (Starok), Trawiński (Jędrych), Maziarczyk (Kozłowski), Wójcik (Gadomski)v