Festiwal nieskuteczności - Świdnik - wysokich lotów

środa, 16 sierpień 2017 08:52

Festiwal nieskuteczności

Napisał 

Gdyby Avia wykorzystała chociaż połowę sytuacji, które stworzyła sobie w pierwszej połowie meczu z JKS Jarosław, mogłaby spokojnie myśleć o wywiezieniu trzech punktów z boiska rywala. Zamiast tego musiała przełknąć gorycz porażki.

We wczorajszym spotkaniu sprawdziło się piłkarskie powiedzenie, mówiące o tym, że niewykorzystane sytuacje potrafią się zemścić. W premierowej odsłonie gry gospodarze nie byli w stanie oddać strzału na bramkę Piotra Piotrowskiego. Zespół Jacka Ziarkowskiego wypracował sobie natomiast kilka idealnych okazji do zmiany rezultatu. Najlepszych nie wykorzystali Mateusz Wołos i Krystian Mroczek. Po przerwie miejscowi przedostali się w końcu w szesnastkę Avii i od razu skończyło się to dla nich golem. Chwilę później radość kibiców z Jarosławia była jeszcze większa. Na strzał z rzutu wolnego, z około 35 metrów, zdecydował się Oleksandr Tarasenko i zaskoczył golkipera świdniczan. Wynik rywalizacji, pod koniec meczu ustalił Krzysztof Zawiślak, który wykończył dobrze przeprowadzony kontratak.

JKS Jarosław – Avia Świdnik 3:0 (0:0)

Zawiślak (47’, 86’), Tarasenko (51’)

Avia: Piotrowski, Barański (Czułowski 65’), Kazubski (Wrzesiński 54’), Kołodziej, Szymala, Piekarski (Młynarski 70’), Orzędowski, Mroczek (Białek 46’), Nowak, Wołos (Maluga 54’), Olszak