• Slajd Wirtualny Spacer
  • Wirtualny spacer po Strefie Historii
sobota, 12 sierpień 2017 20:13

Punkt zamiast trzech (foto)

Piłkarze Avii byli blisko wygranej z Unią Tarnów na inaugurację ligowego sezonu. Wygrywali po trafieniu Krystiana Mroczka, a po wyrównującym golu dla gości, zmarnowali dwie kapitalne okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Kibice obejrzeli bramki dopiero po przerwie. W 51 min. sprytnym strzałem popisał się Krystian Mroczek i chwilę później utonął w objęciach kolegów. 7 min. później było już jednak 1:1. Na listę strzelców wpisał się Damian Lubera, który wykorzystał błąd żółto – niebieskich przy wyprowadzaniu piłki po rzucie z autu. Ciekawie było w ostatnich minutach rywalizacji. Najpierw bramkarza Unii próbował pokonać Sebastian Orzędowski, a później Mateusz Olszak. Szczególnie szkoda sytuacji tego drugiego, który z najbliższej odległości trafił piłką w słupek.

We wtorek podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrają kolejny mecz ligowy. W Jarosławiu ich rywalem będzie JKS.

Avia Świdnik – Unia Tarnów 1:1 (0:0)

Mroczek (51’) – Lubera (58’)

Avia: Piotrowski, Wrzesiński (Młynarski 68’), Barański, Szymala, Kołodziej, Piekarski, Orzędowski, Maluga (Wołos 59’), Mroczek, Białek (Czułowski 59’), Olszak

Żółte kartki: Szymala, Piekarski

Sędzia: Maciej Łamasz (Jarosław)