Na początek Unia Tarnów - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 11 sierpień 2017 09:39

Na początek Unia Tarnów

Napisał 

W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarze trzecioligowej Avii podejmą na boisku przy ul. Sportowej 2 Unię Tarnów. Kibice żółto - niebieskich zobaczą zespół, który latem przeszedł solidną przebudowę. Na murawie może zameldować się zaledwie czterech zawodników, mających wiosną miejsce w wyjściowej jedenastce. Resztę stanowić będą nowi, pozyskani w ostatnich tygodniach. Jak pokazały letnie sparingi, może to być ciekawa drużyna. Grająca ofensywnie, walcząca, z silnymi skrzydłami i klasową „dziewiątką”.

W dumie lotniczego miasta szybko wyciągnięto wnioski z katastrofalnej poprzedniej rundy. Drzwi klubowej szatni zostały tak szeroko otwarte, że pożegnano się z połową kadry. Pod skrzydła Jacka Ziarkowskiego trafili natomiast gracze, którzy niemal z marszu mogą wskoczyć do pierwszego szeregu. Za bronienie dostępu do bramki odpowiadać będą Piotr Piotrowski i Adrian Wójcicki. Pierwszy ma za sobą bardzo dobre występy w Stali Kraśnik, drugi był pewnym punktem Orląt Radzyń Podlaski. Do bloku defensywnego dołączyli Konrad Kołodziej (Stal Stalowa Wola), Sebastian Wrzesiński (Wisła Puławy), Mateusz Jarzynka (Cracovia Kraków) oraz wracający po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją Karol Barański. Żółto – niebiescy mogą w końcu postraszyć rywali skrzydłami. Oprócz dobrze znanego w Świdniku Adama Nowaka, do dyspozycji szkoleniowca są jeszcze Dominik Maluga, Krystian Mroczek czy Mateusz Wołos. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w ataku. Do doświadczonego Wojciecha Białka dołączył Mateusz Olszak. Popularny „Oli” strzelił w sparingach cztery gole i pokazał, że szybko potrafi znaleźć wspólny język z nowymi kolegami.

- Zależy nam, by rozpocząć sezon od wygranej – mówi Łukasz Reszka, prezes MKS Avia Świdnik. – Zresztą drzemie w nas jeszcze sportowa złość po tym co stało się na wiosnę. Zbudowaliśmy zespół, który stać na miejsce w górnej połowie tabeli. Chcemy być groźni szczególnie na własnym boisku. Sprawić, by w Świdniku regularnie wygrywali gospodarze. Liga jest silna, dołączyły do niej zespoły, które podniosą jej poziom. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

Starcie z Unią Tarnów rozpocznie się w sobotę, o godz. 13.00. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Pozostałe pary pierwszej kolejki:

* Wiślanie Jaśkowice – Stal Rzeszów

* Wisła Sandomierz – Soła Oświęcim

* Chełmianka Chełm – MKS Trzebinia/Siersza

* Wólczanka Wólka Pełkińska – Spartakus Daleszyce

* Orlęta Radzyń Podlaski – JKS 1909 Jarosław

* KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Karpaty Krosno

* Podhale Nowy Targ – Motor Lublin

* Resovia Rzeszów – Podlasie Biała Podlaska