Przełożyć formę na ligę - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 07 sierpień 2017 12:04

Przełożyć formę na ligę

Napisał 

Tomasovia Tomaszów Lubelski była ostatnim sparingpartnerem Avii podczas przygotowań do nowego sezonu. Świdniczanie, pomimo gry na wyjeździe udowodnili, że są lepszym zespołem od czwartoligowca. Wygrali 4:1 i mogą z optymizmem patrzeć w stronę kolejnego rywala.

Spotkanie, ze względu na upał, rozpoczęło się o godz. 11.00. Wysoka temperatura nie przeszkodziła zawodnikom w stworzeniu ciekawego widowiska. Pierwszy na listę strzelców wpisał się napastnik gości, Mateusz Olszak. Po przerwie padło zdecydowanie więcej goli. Dla zespołu Jacka Ziarkowskiego trafiali Wojciech Białek, Patryk Czułowski oraz zawodnik testowany. Miejscowi odpowiedzieli bramką Karola Karólaka.

- Wygraliśmy wysoko, stwarzając sobie wiele dogodnych sytuacji – mówi Jacek Ziarkowski, trener Avii. – Nie jestem jednak do końca zadowolony z postawy zespołu. Zdarzyły nam się słabsze momenty, nie realizowaliśmy w pełni przyjętej taktyki. Zawodnicy czuli zmęczenie, bo ostatnio mocniej trenowaliśmy.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Avia Świdnik 1:4 (0:1)

Karólak (60’) – Olszak (44’), Białek (55’), zawodnik testowany (65’), Czułowski (82’)

Avia: Piotrowski, Wrzesiński, Szymala, Kołodziej, Barański, Piekarski, Orzędowski, Maluga, Mroczek, Nowak, Olszak oraz Wójcicki, Mazurek, Wołos, Czułowski, Białek, zawodnik testowany, Młynarski