Zaczynają przygotowania - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 04 sierpień 2017 12:12

Zaczynają przygotowania

Napisał 

Pod wodzą nowego trenera i w mocno przebudowanym składzie, rozpoczną treningi siatkarze drugoligowej Avii. Drużyna spotka się na pierwszych zajęciach w poniedziałek, 7 sierpnia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7.

Po objęciu posady szkoleniowca przez Sławomira Czarneckiego, już w czerwcu zbudowano zespół, który, w nadchodzącym sezonie, będzie stanowił o sile żółto – niebieskich. W Świdniku zostali jedynie Bartłomiej Misztal, Marcin Kurek, Maciej Sajdak i Wojciech Gajosz. Dołączyli do nich Jakub Guz, Dariusz Bonisławski, Andrzej Bieńko, Błażej Czarnecki, Wojciech Kasiura, Rafał Kępka, Konrad Machowicz, Krzysztof Pigłowski oraz Bartłomiej Żywno. Pracę zachował także Piotr Maj, który został asystentem pierwszego trenera. Wszyscy spotkają się w poniedziałek i otworzą kolejny rozdział w historii świdnickiej siatkówki.

- Na premierowych zajęciach omówimy sprawy organizacyjne i plany na najbliższe tygodnie – mówi Piotr Maj. – Zaczniemy od pracy nad kondycją i siłą. Treningi odbywać się będą w hali sportowej oraz w siłowni. Pierwsze sparingi planujemy rozegrać na początku września. Chcemy wziąć udział w kilku turniejach, z których jeden odbyłby się w Świdniku. Oprócz tego oczywiście czeka nas Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii.

W przyszłym sezonie, żółto – niebiescy wystąpią w rozgrywkach II ligi, grupy VI. Ich rywalami będą: Krosno Glass Karpaty Krosno, LKPS Politechnika Pszczółka Lublin, KKS Kozienice, Błękitni Ropczyce, KS SMS Neobus Raf – Mar Niebylec, AKS V LO Rzeszów, Świętokrzyska Siatkówka II Kielce oraz Czarni II Radom.