W Świdniczance idzie nowe - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 28 lipiec 2017 09:17

W Świdniczance idzie nowe

Napisał 

Zespół występujący w A - klasie ma nowy sztab szkoleniowy, właściciela i boisko, na którym będzie rozgrywać mecze ligowe. Celem Świdniczanki jest zbudowanie solidnego zespołu, który, w przyszłości, powalczy o ambitne cele. Z awansem do ligi okręgowej włącznie.

Do tej pory drużynę prowadził Paweł Walczak. To z nim udało się wygrać B - klasę, a w minionym sezonie zająć szóste miejsce na poziomie A - klasy. Popularny „Wala” nie utrzymał jednak stanowiska, które powierzono Tomaszowi Królowi. Były zawodnik Avii, a obecnie trener jednej z grup młodzieżowych żółto – niebieskich, będzie prowadził zespół z pomocą Piotra Bednarka. Obrońca dołączył do kadry ze Startu Krasnystaw, jako grający asystent. W sztabie szkoleniowym znalazło się także miejsce dla wspomnianego wcześniej Walczaka, który będzie kierownikiem zespołu. Najważniejsze zmiany zaszły jednak na szczycie klubu. Finansowania go  podjął się Giuseppe Nigro, właściciel firmy SAWA i przyszły prezes Świdniczanki.

- Zmian jest dużo, ale wierzymy, że wszystkie wyjdą klubowi na dobre – mówi Tomasz Król. – To ciekawy projekt. Przede wszystkim będziemy mogli liczyć na stabilność finansową, a to, na pewno, przełoży się na aspekt sportowy.

Dobrą wiadomością dla nowego trenera Świdniczanki jest fakt, że w drużynie pozostali wszyscy gracze z poprzedniego sezonu. Jeśli uda się pozyskać jeszcze kilku ciekawych zawodników, to zespół będzie jednym z faworytów do awansu. Tym bardziej, że spotkania ligowe rozegra wreszcie w Świdniku (poprzednio w Piaskach). Piotr Filutowski i spółka będą podejmować rywali na sztucznym boisku przy ul. Sportowej 2. 

- Pierwsze kolejki pokażą na co będzie stać tę grupę – dodaje T. Król. – Teoretycznie powinniśmy mieć mocniejszą kadrę, liczącą około 18 osób.