Z boiska na ławkę - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 25 lipiec 2017 14:13

Z boiska na ławkę

Napisał 

Łukasz Gieresz nie chciał rozstawać się z piłką nożną i po zakończeniu kariery szybko znalazł sobie nowe zajęcie. Były kapitan Avii został trenerem Granitu Bychawa, występującego w lubelskiej klasie okręgowej. A to znaczy, że już na dzień dobry czekają go derby z rezerwami żółto – niebieskich.

Golkiper spędził w Świdniku 12 sezonów, podczas których 312 razy zakładał koszulkę klubu z lotniczego miasta. Decyzję o zawieszeniu butów na kołku podjął pół roku temu. Mówiło się nawet, że zostanie w Avii jako trener bramkarzy.

- Chciałem pracować w szeregach żółto – niebieskich, ale życie napisało inny scenariusz – mówi Łukasz Gieresz. – Otrzymałem telefon od prezesa Granitu, który zaproponował mi pracę w roli szkoleniowca zespołu. Po rozmowie z zarządem i przedstawieniu swojej wizji drużyny doszliśmy do porozumienia. Pierwsze treningi pokazały, że to ciekawa grupa. Nie mogę też narzekać na brak zaangażowania czy frekwencję na treningach. Jak potraktuję rywalizację z rezerwami Avii? Na pewno mocniej zabije mi serce przed tym meczem. Przyjaźnię się z trenerem drugiego zespołu, Tomkiem Bednarukiem, ale na czas spotkania sympatie zostaną odłożone na bok (śmiech).

W pierwszym sparingu, Granit Bychawa pokonał, 2:0, w Rejowcu Fabrycznym miejscową Spartę.